NaKolei.pl WiadomościPrawo i przetargi PKP Intercity kupi automaty z przekąskami do wagonów COMBO i ED74. Jest przetarg

PKP Intercity kupi automaty z przekąskami do wagonów COMBO i ED74. Jest przetarg

Redakcja
Fot. NaKolei.pl

W końcu mamy przetarg na automaty do pociągów PKP Intercity! Przewoźnik właśnie ogłosił postępowanie dot. zakupu 148 automatów vendingowych do 60 wagonów COMBO i 14 „Edyt”, czyli ED74.

Na torach jeździ już 40 z 60 zamówionych wagonów COMBO, które zmodernizowało konsorcjum Pesa Bydgoszcz i ZNTK Mińsk Mazowiecki. W każdym z tych wagonów znajduje się miejsce na automat z przekąskami, które obecnie jest puste. W końcu PKP Intercity ogłosiło przetarg na zakup maszyn vendingowych, ale zarówno do wagonów, jak i ED74, które są modernizowane w ZNTK w Mińsku Mazowieckim.

Chodzi o leasing 148 sztuk automatów z przekąskami, gdzie dostawca będzie odpowiedzialny za prowadzenie usług oraz serwisowanie maszyn. PKP Intercity nie przewiduje wykupu maszyn.

Będzie to 74 szt. automatów na napoje zimne i przekąski oraz 74 szt. automatów na napoje ciepłe. (Po jednej maszynie na napoje zimne oraz po jednej maszynie na napoje ciepłe w każdym EZT/wagonie). Co więcej, przetarg obejmuje również przeszkolenie obsługi personelu PKP Intercity z podstawowej obsługi dostarczanych automatów, dzięki czemu drużyny konduktorskie będą mogły wydać awaryjne poczęstunki z tych maszyn, w przypadku np. znacznego opóźnienia pociągu.

Okres leasingu automatów vendingowych w ramach zamówienia podstawowego trwać będzie do 48 miesięcy (podstawowy okres leasingu), w przypadku zastosowania prawa opcji, do 60 miesięcy (rozszerzony okres leasingu). PKP Intercity wymaga, że wykonawca zamontuje maszyny z przekąskami w terminie nie dłuższym niż 55 miesięcy od dnia zawarcia umowy.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Rozumiem Polityka prywatności