NaKolei.pl WiadomościEkonomia i rynek PKP CARGO zawiezie węgiel do Połańca

PKP CARGO zawiezie węgiel do Połańca

Redakcja

Ponad 222 mln zł mają wartość dwie umowy, jakie PKP CARGO S.A. zawarło z koncernem energetycznym ENEA w Poznaniu na dostawy węgla dla elektrowni Połaniec.

 

Pierwsza umowa dotyczy przewozu 3,35 mln ton węgla z kopalni Lubelski Węgiel Bogdanka. Transporty mają być realizowane przez 19 miesięcy za kwotę prawie 122,8 mln zł brutto. Natomiast druga umowa opiewa na prawie 100 mln zł i dotyczy przewozu 3 mln ton węgla (do końca 2019 roku) do elektrowni w Połańcu, ale z kopalń położonych w śląskim zagłębiu węglowym.

– Partnerstwo we wzajemnej współpracy wychodzące naprzeciw oczekiwaniom klienta jest naszą strategią działania. Cieszymy się, że nasza oferta na przewozy węgla dla ENEA Elektrownia Połaniec S.A. okazała się najkorzystniejsza. Jest to kolejny krok w budowie wieloletnich i trwałych relacji z naszymi kluczowymi Klientami z obopólną korzyścią – podkreśla Czesław Warsewicz, prezes PKP CARGO S.A.

Największy polski przewoźnik towarowy realizował już i aktualnie wykonuje przewozy węgla energetycznego dla Grupy ENEA, do elektrowni w Połańcu i Kozienicach.

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności