NaKolei.pl WiadomościKadry i ludzie PKP CARGO uzupełnia skład Zarządu

PKP CARGO uzupełnia skład Zarządu

Redakcja

W PKP CARGO przez pół roku członek Rady Nadzorczej pełnił obowiązki Prezesa Zarządu. W zeszłym tygodniu w końcu udało się wybrać nowego prezesa, a teraz Rada Nadzorcza uzupełniła skład Zarządu.

W zeszłym tygodniu PKP CARGO poinformowało, że nowym prezesem Spółki został Dariusz Seliga. Warto wspomnieć, że przez dłuższy czas Zarząd był dwuosobowy, składający się z: Zenona Kozendry, Członka Zarządu oraz Władysława Szczepkowskiego, który pełnił obowiązki prezesa przez pół roku. W styczniu skład Zarządu zasilił Marek Olkiewicz, gdzie Rada Nadzorcza powierzyła mu funkcję Członka Zarządu ds. Operacyjnych.

Zarząd został zasilony o kolejne osoby. Rada Nadzorcza powołała wczoraj Jacka Rutkowskiego na stanowisko Członka Zarządu ds. Handlowych oraz Macieja Jankiewicza na stanowisko Członka Zarządu ds. Finansowych. Obaj zaczną pracę w Zarządzie od najbliższego poniedziałku.

Pan Jacek Rutkowski może się pochwalić ponad 25 letnim doświadczeniem zawodowym, od ponad 16 lat jest związany z branżą kolejową, w tym z Grupą PKP CARGO. W latach 2016-2018 był prezesem Cargotoru, a 2018 do 2019 roku pełni funkcję prezesa PKP CARGO Centrum Logistyczne Małaszewicze. Od 2019 roku jest Prezesem innej spółki z GRUPY – PKP CARGO TERMINALE – informuje PKP CARGO.

Jacek Rutkowski jest absolwentem prawa na Uniwersytecie Śląskim oraz studiów Executive MBA w Marseille Graduate School of Management Uniwersytet Gdański i studiów podyplomowych w zakresie zarządzania finansami przedsiębiorstw w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu. Posiada również doświadczenie we współpracy z krajowymi i unijnymi instytucjami nadzorującymi branżę kolejową. Jest autorem programów restrukturyzacyjnych i optymalizacyjnych związanych z funkcjonowaniem spółek prawa handlowego.

Z kolei Pan  Maciej Jankiewicz jest absolwentem Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Szkoły Głównej Handlowej oraz Politechniki Poznańskiej. Uzyskał tytuł Executive MBA na Uniwersytecie Paula Cezann’a w Marsylii. Ukończył  również studia doktoranckie na Akademii Sztuki Wojennej. Pan Maciej Jankiewicz pełnił szereg funkcji w zarządach i radach nadzorczych spółek kapitałowych, takich jak: Pocztowo-Bankowe PTE, Post Media Service, BDM Grupa Inwestycyjna, Polskie Radio SA. I Pocztylion-Arka PTE – czytamy w komunikacie.

Podejmując uchwały w sprawie powołania nowych Członków Zarządu, Rada Nadzorcza uzupełniła skład Zarządu, który obecnie przedstawia się następująco:

  1. Dariusz Seliga -Prezes Zarządu,
  2. Marek Olkiewicz- Członek Zarządu ds. Operacyjnych,
  3. Maciej Jankiewicz – Członek Zarządu ds. Finansowych,
  4. Jacek Rutkowski – Członek Zarządu ds. Handlowych,
  5. Zenon Kozendra – Członek Zarządu – Przedstawiciel Pracowników.
Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności