NaKolei.pl WiadomościPrawo i przetargi PKP CARGO oficjalnie podpisało umowę z wojskiem za 1,4 miliarda złotych

PKP CARGO oficjalnie podpisało umowę z wojskiem za 1,4 miliarda złotych

Adrian Izydorek
Mat. Youtube / Kolejowy Szczecin

PKP CARGO podpisało umowę z wojskiem na realizację przewozów kolejowych sprzętu i jednostek wojskowych. Oficjalnie i ostatecznie umowa będzie opiewać maksymalnie na 1,4 mld złotych brutto i obowiązywać będzie przez 7 lat.

Niedawno 2 Regionalna Baza Logistyczna opublikowała ogłoszenie o dobrowolnej przejrzystości ex ante, dotyczące zawarcia umowy ramowej na świadczenie usługi transportu kolejowego. Stanowiło to potwierdzenie rozpoczęcia negocjacji z PKP CARGO.

Dzisiaj ostatecznie Zarząd PKP CARGO podpisał umowę z Jednostką Wojskową. Po negocjacjach ustalono, że umowa będzie obowiązywać przez 7 lat, a jej wartość brutto to maksymalnie 1,4 mld złotych brutto (1,1 mld zł netto).

Umowa ramowa dotyczy świadczenia usług przewozu transportem kolejowym sprzętu wojskowego oraz personelu wojskowego na potrzeby jednostek organizacyjnych resortu obrony narodowej, w komunikacji krajowej i międzynarodowej.

Umowa została zawarta na okres 7 lat od dnia jej podpisania. Terminy i wielkość zamówień uzależnione będą od potrzeb jednostek organizacyjnych resortu obrony narodowej, a wykonanie usługi transportu kolejowego następować będzie na podstawie zawartych przez właściwe jednostki organizacyjne resortu obrony narodowej i Spółkę umów realizacyjnych.

Zawarcie umowy ramowej nie rodzi po stronie wojska ani jednostek organizacyjnych podległych Ministrowi Obrony Narodowej obowiązku udzielania zamówień w ramach tej umowy. Zgodnie z ogłoszeniem, maksymalna całkowita wartość zamówienia oszacowana została przez Zamawiającego na kwotę 1,1 mld zł netto (ok. 1,4 mld zł brutto).

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Rozumiem Polityka prywatności