NaKolei.pl WiadomościPrzewozy towarowe PKP CARGO CONNECT wystartowało z połączeniem operatorskim do Turcji

PKP CARGO CONNECT wystartowało z połączeniem operatorskim do Turcji

Redakcja
Fot. PKP CARGO

Spółka PKP CARGO CONNECT, należąca do Grupy PKP CARGO , wraz z turecką spółką  Logitrans Logistics ( Logistrans Lojistik) uruchomiły  połączenia operatorskie na trasie Polska-Turcja.

Współpracując z Logistrans Logistics, PKP CARGO CONNECT otwiera nową usługę połączeń operatorskich z Polski do Turcji –  z terminala kontenerowego   w Gliwicach do terminala Halkali znajdującego się w europejskiej części Stambułu. Pierwszy pociąg dotarł do Turcji 30 września, a  już 1 października skład odjechał  do Polski załadowany towarami tureckimi.

Połączenie pomiędzy Polską a Turcją realizowane jest w ramach sieci intermodalnej, która jest stałą ofertą PKP CARGO CONNECT. Zgodnie z rozkładem pociągi operatorskie na tej trasie będą kursować w każdy piątek, a każdy skład będzie przewoził 36 kontenerów  45 stopowych. Przewidywany czas dostawy ładunku wynosi 6 dni. Poza transportem kolejowym i przeładunkami możliwe jest zapewnienie przewozu ciężarówkami zarówno od nadawców na terminal, jak i z terminala do ostatecznych odbiorców .

W odpowiedzi na niespotykany dotąd wzrost popytu na usługi transportowe i logistyczne w ramach globalnych łańcuchów dostaw, PKP CARGO CONNECT stara się zapewnić obecnym i potencjalnym klientom wygodne i zrównoważone rozwiązania – mówi Ivan Ružbacký, Członek Zarządu PKP CARGO CONNECT. Częścią tej strategii są oferowane przez nas nowe połączenia i usługi w transporcie kolejowym, multimodalnym i drogowym. Turcja jest ważnym producentem i dostawcą dóbr  na rynki Europy Środkowej. Dzięki nowej usłudze PKP CARGO CONNECT wraz z Logitrans Logistics utworzyło nowe rozwiązanie logistyczne miedzy naszymi krajami, które, mamy nadzieję, będzie się rozwijać. Kolejnym etapem rozszerzania naszego potencjału kolejowego będzie rozwój na rynku południowoeuropejskim –dodaje Ružbacký.

PKP CARGO S.A. wspiera działania swojej spółki zależnej, gdyż jest to zgodne ze strategią naszej grupy. Podczas konferencji zorganizowanej w poprzedni piątek z okazji 20 rocznicy powstania PKP CARGO S.A. dyskutowaliśmy o przekształcaniu się naszej grupy z przewoźnika kolejowego dla przemysłu ciężkiego w operatora logistycznego. Wszyscy byli zgodni, że jest to właściwy kierunek rozwoju Grupy PKP CARGO i dlatego rozszerzanie siatki pociągów operatorskich, uruchamianie nowych połączeń przez PKP CARGO CONNECT to jeden z naszych priorytetów. W ten sposób budujemy coraz lepszą, coraz bardziej konkurencyjną ofertę dla obecnych i nowych klientów – argumentuje Czesław Warsewicz, prezes PKP CARGO S.A.

PKP CARGO CONNECT to międzynarodowy operator z własnym zapleczem logistycznym. Firma należąca do Grupy PKP CARGO, specjalizuje się w spedycji kolejowej i samochodowej. Operuje w Polsce,  innych krajach Europy, a także w Azji. Realizuje ponad 40 tysięcy zleceń w ciągu roku z prawie wszystkich sektorów gospodarki. Wieloletnie doświadczenie umożliwia realizację nawet najbardziej skomplikowanych projektów logistycznych . Oferta PKP CARGO CONNECT obejmuje nie tylko spedycję kolejową i samochodową, ale także organizację transportu morskiego: przewozy promowe samochodów między Polską a Skandynawią, przewozy ładunków ponadgabarytowych i wyjątkowo ciężkich oraz logistykę biomasy i zbóż. Firma realizuje również przeładunki w portach morskich i terminalach lądowych oraz zapewnia kompleksową obsługę celną.

Skomentuj ten artykuł

 

 

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności