Strona główna » Wiadomości » Pilne!!! Strajk generalny na WKD

Pilne!!! Strajk generalny na WKD

Redakcja
Grafika ilustracyjna

Warszawska Kolej Dojazdowa wprowadza zmiany w organizacji ruchu z powodu strajku Związku Zawodowego Maszynistów Kolejowych.

Warszawska Kolej Dojazdowa (WKD) ogłosiła, że od 18 stycznia 2024 roku w godzinach 6:00-8:00 oraz 15:00-17:00, w związku ze strajkiem Związku Zawodowego Maszynistów Kolejowych, pociągi zostaną zatrzymane na najbliższych stacjach. Sytuacja ta wpłynie na organizację ruchu i podróżowanie pasażerów.

Aby złagodzić niedogodności, WKD wskazała, że wszystkie ważne bilety jednorazowe i okresowe będą honorowane w pociągach Kolei Mazowieckich i Szybkiej Kolei Miejskiej na określonych odcinkach. Ponadto, w przypadku zatrzymania pociągów na wybranych stacjach, zostaną uruchomione autobusy zastępcze umożliwiające kontynuację podróży.

WKD przeprasza za utrudnienia i zachęca do zapoznania się z komunikacją zastępczą oraz szczegółowymi informacjami na temat tras autobusowych w przypadku awarii.

 Po zatrzymaniu pociągów na określonych stacjach i przystankach osobowych zostaną podstawione autobusy umożliwiające kontynuację podróży na relacji do stacji docelowej określonej odpowiednio dla unieruchomionego pociągu.

Autobusy zostaną podstawione tylko w rejonie tych stacji/przystanków osobowych, na których zatrzymają się pociągi objęte godzinami strajku generalnego.

Ważne: W porze porannego szczytu przewozowego ok. godz. 6:00 zostały zatrzymane pociągi na następujących stacjach/przystankach osobowych:

stacja Grodzisk Mazowiecki Radońska (kierunek Warszawa)

stacja Podkowa Leśna Główna (kierunek Warszawa oraz kierunek Grodzisk Mazowiecki)

przystanek osobowy Malichy (kierunek Warszawa oraz kierunek Milanówek)

 

Podobne artykuły

0
Would love your thoughts, please comment.x