Wiadomości

Pijany Rosjanin pobił pracownika firmy sprzątającej na stacji Wrocław Główny

Pijany Rosjanin pobił pracownika firmy sprzątającej na stacji Wrocław Główny Fot. Straż Ochrony Kolei (ilustracyjne)

Pijany obywatel Rosji zakłócał spokój podróżnych oraz zaśmiecał teren dworca. Uwagę o zakazie zaśmiecania zwrócił mu pracownik firmy sprzątającej. W reakcji agresor zaatakował pracownika. Na miejsce został skierowany patrol SOK.

Do zdarzenia doszło 29 grudnia 2020 roku około godziny 14:30. Wtedy to patrol Straży Ochrony Kolei pełniący służbę na terenie stacji kolejowej Wrocław Główny otrzymał zgłoszenie o agresywnym mężczyźnie, który pobił pracownika firmy sprzątającej, zakłócał porządek na terenie dworca oraz uporczywie nagabywał podróżnych.

Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze SOK ujęli 35-letniego Obywatela Rosji. W toku prowadzonych czynności ustalono, że mężczyzna używał słów wulgarnych w stosunku osób przebywających na terenie stacji oraz zaśmiecał teren dworca. Widząc zachowanie mężczyzny pracownik firmy sprzątającej, poinformował go o obowiązującym zakazie zaśmiecania. W reakcji na zwróconą uwagę agresor zaatakował go uderzając  pięścią w twarz.

Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu wykazało, że mężczyzna  znajdował się pod wpływem alkoholu. Został przekazany do dyspozycji Komendy Wojewódzkiej we Wrocławiu, gdzie prowadzone są dalsze czynności w sprawie.