NaKolei.pl WiadomościPrawo i przetargi Pesa z najkorzystniejszą ofertą dla Kolei Małopolskich

Pesa z najkorzystniejszą ofertą dla Kolei Małopolskich

Wojciech Dudkowski
wizualizacja: Pesa

Pesa Bygoszcz wygrała przetarg na dostawę elektrycznych zespołów trakcyjnych dla Kolei Małopolskich. Czteroczłonowe pojazdy przeznaczone będą głównie do obsługi Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej.

Pesa Bydgoszcz w postępowaniu przetargowym wygrała ze spółką Newag. Była to jednak wygrana nieznaczna, o 0,25 punktu procentowego. Oprócz samych pojazdów, przedmiotem zamówienia jest także pięcioletnie świadczenie usług serwisowo-utrzymaniowo-naprawczych oraz szkolenie maszynistów.

Koleje Małopolskie użytkują już 9 pojazdów elektrycznych od Pesy – 4 trójczłonowe EZTy Acatus Plus i 5 czteroczłonowych Acatusów II. Dostarczone w ramach tego przetargu pojazdy nie będą raczej kontynuacją tamtych serii, bowiem Pesa Bydgoszcz nie produkuje już Acatusów. Flagową jednostką elektryczną w ostatnich czasach jest model Elf II i to on pojawi się na krakowskich torach. Na dostarczenie pociągów bydgoska fabryka ma 22 miesiące.

Skomentuj ten artykuł

 

 

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności