Tabor Transport miejski Wiadomości
Partnerzy działu
partner-dzialu-logo-pesa

PESA: Twist dla Gorzowa otrzymał dopuszczenie do ruchu z pasażerami

PESA: Twist dla Gorzowa otrzymał dopuszczenie do ruchu z pasażerami Fot. UM Gorzowa

Po zaliczeniu jazdy testowej, która była ostatnim etapem odbiorów końcowych tramwaj został ostatecznie odebrany przez MZK Gorzów. W tej chwili trwa produkcja pozostałych tramwajów, a harmonogram dostaw zakłada, że bydgoską fabrykę Pesa będzie opuszczał przynajmniej jeden Twist tygodniowo- informuje PESA.

Wszystkie będą dostarczone do połowy sierpnia i przygotowane do jazd  z pasażerami po zakończeniu modernizacji infrastruktury tramwajowej. Wyprodukowany dla Gorzowa Twist będzie jednym z pojazdów, które Pesa zaprezentuje podczas Targów Trako 2019.

Tramwaj jest w 100% niskopodłogowy, przyjazny dla osób starszych, niepełnosprawnych i poruszających się na wózkach inwalidzkich. Wygodny wjazd, także wózkiem dziecięcym umożliwi rampa dla inwalidów. Komfort we wnętrzu zapewni klimatyzacja, zarówno w kabinie motorniczego jak i w przedziale pasażerskim. Tramwaj, dzięki jednoprzestrzennej budowie łączy przestronne wnętrze z wygodą podróżowania, dając poczucie bezpieczeństwa, nad czym dodatkowo czuwa system monitoringu-czytamy w komunikacie.

Twist wyposażony jest w nowoczesne systemy informacji pasażerskiej oraz automat do sprzedaży biletów i system zliczania pasażerów.
Zastosowane falowniki trakcyjne umożliwiają rekuperację energii podczas hamowania i jej zwrot do sieci, w znacznym stopniu przyczyniając się do obniżenia kosztów eksploatacyjnych. Dodatkowym udogodnieniem dla pasażerów będzie dostępność sieci Wi-fi oraz gniazda ładowarek USB. Tramwaj wyposażony jest również w nowoczesną diagnostykę on-line, pozwalającą monitorowanie jego stanu zdalnie.