Wiadomości

Parada Parowozów w Twoim domu! Seans online organizowany przez Parowozownię Wolsztyn

Parada Parowozów w Twoim domu! Seans online organizowany przez Parowozownię Wolsztyn Fot. Parowozownia Wolsztyn

W związku z tym, iż tegoroczna Parada Parowozów nie może się odbyć, już dziś Parowozownia Wolsztyn zaprasza do udziału w seansie filmowym online, podczas którego wspominać będziemy ubiegłoroczną XXVI Paradę Parowozów.

W sobotę 2 maja 2020 r. o godz. 13:30, czyli punktualnie w czasie, w którym planowano rozpoczęcie tego niecodziennego wydarzenia, odbędzie się internetowa premiera pełnowymiarowej wersji filmu dokumentującego ubiegłoroczną Paradę Parowozów.

Trwający niemal godzinę materiał jest swoistym reportażem relacjonującym przebieg tej wyjątkowej w skali Europy, jednej z najbardziej popularnych w kolejowym świecie imprezy. W filmie uchwycone zostało wszystko to, co stanowi o wielkiej popularności organizowanych w Wolsztynie od wielu lat parad i jak magnes co roku przyciąga tu kilkadziesiąt tysięcy turystów z całego świata. Dzięki licznym ujęciom z drona oraz wnikliwemu oku kamery, z bliska będziemy mogli przyjrzeć się technicznym przygotowaniom parowozów do parady, przejazdom specjalnych pociągów RETRO, a także „wziąć udział” w najbardziej oczekiwanym, kulminacyjnym momencie wydarzenia – paradnym przejeździe lokomotyw przez wolsztyńską stację. W materiale nie mogło zabraknąć również relacji z towarzyszącego paradzie, odbywającego się po zmroku widowiska multimedialnego „Światło, para, dźwięk”, gdzie w świetle laserów, oparach dymu i pary, przy monumentalnej muzyce, swe piękno prezentują kolejno obracane na obrotnicy parowozy. Film jest ponadto opowieścią o (nie)zwykłej, codziennej pracy parowozowni, która jako ostatnia na świecie wciąż obsługuje planowe przewozy pasażerskie trakcją parową, w której niemal codziennie spotkać można buchający parą parowóz.

Premiera filmu odbędzie się:

  • w sobotę 2 maja, godz. 13:30

Powtórki seansu:

  • sobota 2 maja, godz. 20:00
  • niedziela 3 maja, godz. 13:30 i 20:00

Bezpłatny dostęp do seansów możliwy będzie przez stronę Parowozowni Wolsztyn oraz profil parowozowni na portalu Facebook.

Mamy nadzieję, że organizacja tak wyjątkowego w swej formie seansu będzie dla Państwa choćby namiastką tegorocznej, odwołanej Parady Parowozów.

/Parowozownia Wolsztyn