Strona główna » Wiadomości » Ożyje opuszczony dworzec w Toruniu

Ożyje opuszczony dworzec w Toruniu

Redakcja
Fot. ototorun.pl

W Toruniu historyczny dworzec Toruń Północny, niegdyś centrum komunikacyjne, zostaje reaktywowany. To inicjatywa Kujawsko-Pomorskiego Stowarzyszenia Rozwoju Transportu Publicznego, mająca na celu ożywienie lokalnego dziedzictwa kolejowego.

Jak informuje portal ototorun.pl, Toruń Północny, dworzec kolejowy z początku XX wieku, stanął ponownie w centrum uwagi dzięki planom reaktywacji. Dworzec, który zaprzestał działalności w 1992 roku, ma być teraz miejscem edukacji i kultury. Zainicjowana przez Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego inicjatywa ma na celu utworzenie muzeum kolejnictwa oraz centrum edukacji ekologicznej.

Przestrzeń dworca, położonego przy skrzyżowaniu Polnej i Szosy Chełmińskiej, od dawna interesowała mieszkańców Torunia. To tu żołnierze Armii Radzieckiej opuszczali miasto, a linia Toruń Wschodni-Olek była używana sporadycznie do przewozów towarowych.

W ramach projektu „Regionalista 2024”, zabytkowy pociąg z lat 70. XX wieku zatrzyma się na stacji już 2 marca. Jest to pierwszy krok w kierunku przywrócenia dworca do życia. Akcja ta ma również na celu promocję kolei aglomeracyjnej BiT City.

Ceny biletów na przejazdy „Toruńska Kolej Miejska” i „Solankowy Piernik” zostały ustalone na 40 zł i 70 zł. Bilety dostępne są przez stronę internetową Stowarzyszenia, informuje ototorun.pl.

Podobne artykuły

0
Would love your thoughts, please comment.x