Infrastruktura Przewozy pasażerskie Wiadomości
Partnerzy działu
partner-dzialu-logo-blueocean

Od 14 marca wspólne honorowanie biletów KM – ZTM na kilku odcinkach. Do odwołania

Od 14 marca wspólne honorowanie biletów KM – ZTM na kilku odcinkach. Do odwołania Fot. Janusz Jakubowski

Koleje Mazowieckie wprowadzą wspólne honorowanie biletów KM – ZTM. Honorowanie będzie obowiązywać m.in. na pociągi SKM dla odcinka na lotnisko Chopina, a także na odcinku z Warszawy Zachodniej do Legionowa.

W związku z kolejnymi etapami prac na stacji Warszawa Zachodnia, Koleje Mazowieckie oraz ZTM wprowadzi wspólne honorowanie biletów. Od 26 marca na stacji Warszawa Zachodnia zamknięte mają zostać dwa perony (peron 6 i 7). Część pociągów aglomeracyjnych ma zatrzymywać się na stacji Warszawa Główna, która ma zostać uruchomiona już 14 marca. Według założeń nowa Warszawa Główna będzie obsługiwać 40 pociągów na dobę.

W związku z wkroczeniem prac modernizacji Warszawy Zachodniej, przewoźnicy przewidują, że spowoduje to utrudnienia w ruchu pociągów. Dlatego też Koleje Mazowieckie wraz z wejściem w życie wiosennej korekty rozkładu jazdy wprowadzą wspólne honorowanie biletów ZTM (na pociągi SKM) z biletami KM.

Informujemy, że w związku z kontynuacją prac modernizacyjnych o zwiększonym zakresie prowadzonych przez zarządcę infrastruktury PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w stacji Warszawa Zachodnia, a także dalszych pracach przy budowie przystanku osobowego Warszawa Targówek od 14 marca 2021 r. wystąpią utrudnienia  w kursowaniu pociągów KM i pociągów SKM linii S1 i S3 (kursuje przez Warszawę Gdańską w skróconej relacji do Warszawy Zachodniej Peron 8) – poinformowały Koleje Mazowieckie.

Bilety Kolei Mazowieckich będą honorowanie w obu kierunkach w pociągach SKM:

  • linii S2 na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Lotnisko Chopina;
  • linii S9 i S3 na odcinku Legionowo – Warszawa Zachodnia peron 8.

Bilety ZTM (wszystkich rodzajów, z uwzględnieniem stref biletowych) oraz uprawnienia do ulgowych lub bezpłatnych przejazdów (z zachowaniem zasad obowiązujących w pociągach przyspieszonych w ramach oferty „Wspólny Bilet ZTM-KM-WKD”) będą honorowane w obu kierunkach w pociągach KM na odcinku:

  1. Warszawa Wschodnia – Warszawa Zachodnia,
  2.  Legionowo – Warszawa Zachodnia peron 8 (przez Warszawę Gdańską),
  3. Warszawa Wschodnia – Pruszków,
  4. Warszawa Zachodnia – Warszawa Główna;
  5. oraz na liniach lotniskowych RL, na odcinku Legionowo – Warszawa Lotnisko Chopina przez Warszawę Centralną/Warszawę Śródmieście.