Kolej jest dla ludzi Przewozy pasażerskie Wiadomości Wydarzenia

Nowe pociągi z Krakowa na Podkarpacie

Nowe pociągi z Krakowa na Podkarpacie Fot. Koleje Małopolskie

Nowe połączenia Pociągi z Krakowa i Nowego Sącza do Jasła uruchomią dzisiaj oficjalnie Koleje Małopolskie. Pociągi będą kursować w weekendy.

Pociągi będą jeździć w Kraków – Jasło – Kraków oraz Nowy Sącz – Jasło – Nowy Sącz. Inauguracja połączeń odbędzie się dzisiaj w Gorlicach z udziałem marszałka województwa małopolskiego Jacka Krupy i burmistrza Gorlic Rafała Kukli i prezesa Kolei Małopolskich Grzegorza Stawowego. Uruchomią oni pierwszy pociąg Kraków – Gorlice Zagórzany – Jasło. Impreza rozpocznie się na dworcu kolejowym Gorlice Zagórzany o godz. 14:45. W trakcie imprezy będzie możliwość zwiedzania pociągu „Impuls”, który będzie obsługiwał to połączenie. Będzie też okazja do przejazdu tam i z powrotem do Jasła.

Inauguracyjny pociąg odjedzie dzisiaj z Nowego Sącza o godzinie 13:30, w do Jasła przyjedzie o godzinie 15:54. Po drodze będzie 30-minutowy postój na stacji Gorlice Zagórzany. Z Jasła do Krakowa pociąg odjedzie o 16:30 i dotrze na miejsce o 19:05.

Regularne kursy ruszą 6 października według rozkładu: Kraków Główny 17:38, – Jasło 20:59. Z Jasła skład ruszy o 21:15 o do Nowego Sącza przyjazd zaplanowano o 23:04. W niedzielę, od 8 października, pociąg wyjedzie z Nowego Sącza o 14:15, by do Jasła przyjechać o 16:19 a do Krakowa Głównego o 20:05. Bilet normalny w relacji Kraków – Jasło będzie kosztować 16 zł, a studencki – 7,84 zł. Pociągi są uruchamiane w celu ułatwienia dojazdów studentom i pracownikom z południowo-wschodniej Małopolski i zachodniego Podkarpacia do Krakowa.