Kolej jest dla ludzi Konferencje i spotkania Wiadomości

Noc Muzeów pełna atrakcji. Placówka w Jaworzynie proponuje zwiedzanie połączone z noclegiem w wagonach sypialnych!

Noc Muzeów pełna atrakcji. Placówka w Jaworzynie proponuje zwiedzanie połączone z noclegiem w wagonach sypialnych! Fot. Muzeum Kolejnictwa

Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej otwiera swoje podwoje w 2019 roku już po raz dwunasty. W tym roku zwiedzający będą mieli możliwość odwiedzenia niedostępnych na co dzień zakamarków Muzeum – m.in. warsztatu, schronu przeciwlotniczego z lat 40-tych czy kuźni-informuje placówka.

Muzeum będzie otwarte 18 maja w godzinach 19:00 – 22 :00, wstęp bezpłatny, na terenie placówki będzie czynne Kolejowe Bistro .
 Poczujcie klimat lat 70! Dla wszystkich chętnych na Noc Muzeów w Muzeum Kolejnictwa przygotowaliśmy specjalną ofertę -zwiedzanie połączone z noclegiem w wagonach sypialnych. W Noc Muzeów- 18 maja po zwiedzaniu planujemy zorganizować wspólny piknik grillowy!- zachęca organizator wydarzenia.
Fundacja Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska zachęca również do odwiedzenia jednego z pierwszych młynów parowych w tej części Europy i jednego z pierwszych elektrycznych – Młynu Hilberta w Dzierżoniowie.

Czekamy na Państwa w Młynie Hilberta godzinach 19:00 – 21: 00 wstęp bezpłatny. Obowiązują 3 wejścia do Młyna (19:00, 20:00 i 21:00 ) w 40 osobowych grupach. Na Górnym Śląsku zapraszamy do Muzeum Hutnictwa Cynku Walcownia- czytamy.

W programie: 19.00 – spotkanie autorskie z Anną Sikorą i Małgorzatą Piekoszewską dotyczące wystawy ,,Tradycja w materii”, 21.00- 22.00 – Nocne Zwiedzanie z Duchami, zwiedzanie Muzeum Hutnictwa Cynku Walcownia (indywidualne bez przewodnika), wystawa szkła użytkowego i artystycznego Anny Sikory i Małgorzaty Piekoszewskiej, wystawa zdjęć hutników z XIX w. w hali Maszynownia o nazwie : ,,Portrety zapomniane”.

Na Państwa rezerwacje czekamy do 17 maja, do godziny 17.00- informuje organizator. Więcej szczegółów na www.walcownia.org/noc-muzeow-w-walcowni-2

Fot. Muzeum Kolejnictwa
Fot. Muzeum Kolejnictwa