NaKolei.pl WiadomościKolej na świecie Niemieccy kolejarze znowu zastrajkują. Ruch pociągów zatrzyma się na 50 godzin

Niemieccy kolejarze znowu zastrajkują. Ruch pociągów zatrzyma się na 50 godzin

Redakcja
Fot. EVG

Niemieckie związki zawodowe wezwały swoich członków do podjęcia kolejnego strajku ostrzegawczego. Kolejarze walczą o podwyżki płac. Ruch pociągów zatrzyma się na 50 godzin, podobna sytuacja miała miejsce w marcu i kwietniu br.

Ponownie niemiecki związek EVG wezwał kolejarzy ze wszystkich spółek kolejowych do strajku ostrzegawczego, który odbędzie się od niedzieli 14 maja 2023 roku od godziny 22:00 do wtorku 16 maja 2023 roku do północy. Związkowcy walczą o podwyżki płac dla kolejarzy, rozmowy w tej sprawie toczone są od miesięcy. Gdy dotychczasowe spotkania nie przyniosły zamierzonych rezultatów, wtedy w marcu br. kolejarze przeprowadzili dwudniowy strajk ostrzegawczy.

Większość pracodawców w drugiej rundzie negocjacji waha się i dywaguje; postęp jest niewielki. Dlatego po raz kolejny wyślemy jasny sygnał, że oferty na stole muszą być konkretne. Ponieważ nie ma żadnego progresu przy stole negocjacyjnym, teraz po raz kolejny rozpoczniemy strajk – powiedziała przewodnicząca negocjacji EVG Cosima Ingenschay. Strajkujemy łącznie przez 50 godzin, co znacznie zwiększa presję, ponieważ pracodawcy nie pozostawiają nam innego wyboru – dodała.

Jak twierdzą związkowcy, Deutsche Bahn nie chce złożyć oferty, która zaspokoiłaby żądania strony społecznej, stąd też tak radykalne kroki. Oprócz ruchu pociągów krajowych, najprawdopodobniej utrudniony będzie ruch pociągów międzynarodowych. W marcu i kwietniu pociągi dojeżdżały do Rzepina, dalej pasażerowie kontynuowali podróż w zastępczej komunikacji autobusowej.

Związkowcy domagają się podwyżki miesięcznych wynagrodzeń pracowników o co najmniej 650 euro lub o 12 proc. w przypadku wyższych grup płacowych.

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności