NaKolei.pl WiadomościKolej na świecie Niemcy: Wypadek kolejowy na terminalu kontenerowym. Ogromne szkody materialne

Niemcy: Wypadek kolejowy na terminalu kontenerowym. Ogromne szkody materialne

Redakcja
Fot. WTV News

Na terenie terminalu kontenerowego w miejscowości Herne pociąg wjechał w odstawione wagony platformy. Uderzenie było na tyle duże, że doszło do licznych strat materialnych. Maszynista przed uderzeniem wyskoczył z lokomotywy.

Do zdarzenia doszło dzisiaj w nocy. Jak relacjonuje portal Bahnblogstelle.com wszędzie leżą wykolejone wagony platformy na terenie prywatnego terminalu przeładunkowego. W ponad 600-metrowym pociągu nie przewożono żadnych towarów niebezpiecznych. Trudne prace porządkowe i ratownicze prawdopodobnie potrwają długo. Poproszono również o pociągi ratunkowe z Deutsche Bahn.

Podczas jazdy na terenie terminalu kontenerowego, pociąg należący do mającej tam siedzibę firmy logistycznej Wanne-Herner Eisenbahn und Hafen GmbH (WHE), uderzył w stojące wagony towarowe – powiedział kierownik terminalu Dirk Kapeller.

Przyczyna wypadku była początkowo niejasna, jednak według kierownika terminalu, wiele wskazuje na usterkę techniczną. Lokomotywa prawdopodobnie nie hamowała. Dodatkowo według jego informacji co najmniej osiem wagonów jest niemal całkowicie zniszczonych. Ponadto uszkodzeniu uległy dwie suwnice i kilka torów.

Wypadek kolejowy na terenie prywatnej firmy w Herne, spowodował ogromne szkody majątkowe – powiedział Rzecznik policji z Bochum.

Ponieważ jest to teren prywatny i nikt nie został ranny, policja poinformowana przez straż pożarną w Herner około godziny 2.40, wycofała się po oględzinach miejsca wypadku. Dalsze śledztwa powinny przejąć Urząd Bezpieczeństwa i Higieny Pracy i władze okręgowe w Arnsberg.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności