Kolej na świecie Wiadomości

Niemcy: Betonowa część mostu spadła na tory. Nie żyje maszynista

Niemcy: Betonowa część mostu spadła na tory. Nie żyje maszynista Fot. Der Eisenbahner

W Niemczech doszło do katastrofy kolejowej. Pociąg wjechał w ważący ponad 100 ton, betonowy fragment mostu, który spadł na tory. Skład przewoził ciężarówki oraz kierowców z Fryburga do Włoch.

Do wypadku doszło w czwartek (02.04.2020 r.), około godziny 19:30. Pociąg towarowy, szwajcarskiego przewoźnika BLS Cargo przewoził tiry i ich kierowców z Niemiec, przez Alpy do Włoch. W dolinie Renu doszło do makabrycznego wypadku.

Betonowy fragment mostu , ważący – jak podają niemieckie media – ponad sto ton spadł na  tory kolejowe. Maszynista sterujący składem zauważywszy zagrożenie, nie zdążył wyhamować, wjeżdżając z impetem w betonową płytę. Siła uderzenia była tak duża, że pociąg przeciągnął fragment jeszcze na kilka metrów, a sam wypadł z torów.

W wyniku zderzenia 51-letni maszynista odniósł śmiertelne obrażenia. Oprócz maszynisty jeden z dziesięciu kierowców ciężarówek został uratowany przez służby po przygnieceniu blachami zgniecionego składu, natomiast dwóch innych odniosło niewielkie obrażenia.

Na tej trasie przejeżdżały dwa pociągi pasażerskie, jeden osiem minut, a drugi pięć minut przed katastrofą.