Kolej jest dla ludzi Konferencje i spotkania Przewozy pasażerskie

Marszałek Adam Jarubas zapowiedział: W czerwcu pojedzie pociąg z Kielc do Buska-Zdroju

Marszałek Adam Jarubas zapowiedział: W czerwcu pojedzie pociąg z Kielc do Buska-Zdroju fot. facebook UM Województwa Świętokrzyskiego

Jak zapowiedział dziś Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Adam Jarubas, w czerwcu na tory wjedzie pociąg z Kielc do Buska-Zdroju. Na razie w formie połączeń wakacyjnych.

Dziś, 11 kwietnia, na Dworcu Kolejowym w Kielcach odbyła się konferencja prasowa, na której zapowiedziano, że powróci pociąg z Kielc do Buska-Zdroju. To wspaniała wiadomość dla podróżnych z województwa świętokrzyskiego. Dobrą nowinę przekazał podczas spotkania Adam Jarubas, marszałek województwa.

Połączenie to istniało w przeszłości, a teraz pociąg z Kielc do Buska-Zdroju powróci na tę trasę (na razie) w formie połączeń wakacyjnych. Pociąg obsługiwany na trasie przez POLREGIO będzie kursował w soboty i w niedziele od 30 czerwca do 2 wrześnie br.

W spotkaniu na dworcu uczestniczył dziś m.in. Adam Jarubas, marszałek województwa świętokrzyskiego oraz Krzysztof Zgorzelski, prezes spółki Przewozy Regionalne, właściciela marki konsumenckiej POLREGIO. Marszałek podziękował za dobrą współpracę kilku podmiotom, m.in. Przewozom Regionalnym oraz PKP PLK S.A., które dbają o dostosowanie infrastruktury do wymogów taboru. Nowe połączenie, miejmy nadzieję, będzie cieszyć się tak dużym, a może nawet większym zainteresowaniem jak słynne połączenie wakacyjne do Sandomierza.

Więcej informacji na stronie oraz facebooku UM Województwa Świętokrzyskiego.