NaKolei.pl WiadomościPrzewozy pasażerskie Łódzka Kolej Aglomeracyjna zawiesza 6 pociągów. Powód? M.in. zamknięcia na kwarantannie

Łódzka Kolej Aglomeracyjna zawiesza 6 pociągów. Powód? M.in. zamknięcia na kwarantannie

MM
Impuls2 w drodze na testy do Legnicy [ 2018] Fot. YT / "Olo Kolejarz"

Łódzka Kolej Aglomeracyjna ogranicza liczbę kursowania swoich pociągów. Jak podaje przewoźnik, powodem jest rosnąca absencja pracowników spowodowana rosnącą falą pandemii koronawirusa. Od 30 stycznia znika z rozkładu 6 kursów.

Przewoźnik podjął decyzję o odwołaniu 6 z 237 uruchamianych pociągów, w terminie od 30/31 stycznia do 12 marca 2022 r. Przy wyborze pociągów, które odwołano, łódzka kolej brała pod uwagę przede wszystkim możliwość kontynuowania podróży innymi jednostkami lub autobusami komunikacji zastępczej, uruchomionymi za wycofane połączenia kolejowe. Jak czytamy w komunikacie, Spółka przy wyborze połączeń do zawieszenia kierowała się troską o to, by wprowadzone zmiany były jak najmniej uciążliwe dla pasażerów.

Powód? Narastająca 5 fala pandemii koronawirusa.

W związku z narastającą falą pandemii oraz zwiększającą się absencją pracowników ŁKA odpowiedzialnych za organizację i kursowanie pociągów, spowodowaną  zwolnieniami lekarskimi, zaleconą izolacją lub kwarantanną, a także koniecznością opieki nad członkami rodziny, Spółka podjęła decyzję o odwołaniu 6 z 237 uruchamianych pociągów – czytamy w komunikacie ŁKA.

Jakie pociągi znikną z rozkładu jazdy? 

Z rozkładu znikną kursy: z Łodzi Fabrycznej do Skierniewic (odjazd 21.50), ze Skierniewic do Łodzi Fabrycznej (4.51), z Łodzi Widzewa do Łęczycy (22.29), z Łęczycy do Łodzi Widzewa (5.37), z Łodzi Fabrycznej do Drzewicy (17.44) i z Drzewicy do Koluszek (7.32).

Działania te mają  zachować ciągłość pasażerskiego ruchu kolejowego  w regionie, a w przypadku wystąpienia kumulacji zachorowań i konieczności dalszego odwoływania pociągów, ŁKA zapewni bezpieczeństwo podróży poprzez wzmocnienie składów z największą frekwencją.

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności