Działania Przewozy pasażerskie Tabor

ŁKA udostępni dla zwiedzających zaplecze techniczne

ŁKA udostępni dla zwiedzających zaplecze techniczne fot. ŁKA

16 września rozpoczyna się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Z tej okazji ŁKA przygotowała szereg atrakcji dla pasażerów, m.in. możliwość zwiedzenia Zaplecza Technicznego ŁKA.

Łódzka Kolej Aglomeracyjna świętuje Europejski Dzień Bez Samochodu 2019. Celem kampanii jest zachęcenie mieszkańców miast do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń i wybrania alternatywnych, ekologicznych środków podróżowania. Z tej okazji przewoźnik przygotował szereg atrakcji.

 

 

 

Darmowe przejazdy na podstawie dowodu rejestracyjnego

22 września, w Dzień bez Samochodu, szczególnie zachęcamy do podróżowania z ŁKA. Tego dnia kluczyki do samochodu nie będą potrzebne, ale dowód rejestracyjny warto mieć przy sobie, by jeździć naszymi pociągami bezpłatnie!

Oferta “Dzień bez samochodu z ŁKA”

ZWIEDZANIE ZAPLECZA TECHNICZNEGO

Tego samego dnia ŁKA zaprasza wszystkich pasjonatów kolei do zwiedzania Zaplecza Technicznego ŁKA.

Ile waży pociąg, w ile minut można go umyć, do czego potrzebny jest piasek?

Na te i wiele innych pytań związanych z koleją odpowiedzą nasi pracownicy 22 września 2019 r. To niepowtarzalna okazja dla wszystkich miłośników kolei, fotografii, mieszkańców Łodzi i województwa do zwiedzenia miejsca niedostępnego na co dzień, w którym prowadzone są prace związane z utrzymaniem pociągów ŁKA. Zaplecze wyposażone jest w wiele nowoczesnych urządzeń takich jak tokarka, stanowisko laserowe do pomiaru kół, suwnica, podnośniki, stanowisko do napiaszczania. Znajduje się na nim również nowoczesna i ekologiczna myjnia.

ZWIEDZANIE ODBĘDZIE SIĘ W GODZINACH: 10:00 – 12:30

Zbiórka grup na Dworcu Łódź Widzew (przy zejściu na perony) o godzinie: 09:50, skąd uczestnicy zwiedzania przejadą na Zaplecze Techniczne pociągiem ŁKA. W zwiedzaniu mogą wziąć udział osoby dorosłe oraz dzieci powyżej 7 roku życia wraz z pełnoletnim opiekunem. Ilość uczestników jest ograniczona. Grupa może liczyć maksymalnie 60 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń.

REJESTRACJA

Aby wziąć udział w wycieczce należy wysłać zgłoszenie na adres promocja@lka.lodzkie.pl. W zgłoszeniu należy podać: imiona i nazwiska oraz daty urodzenia uczestników. W celu potwierdzenia uczestnictwa, osoba zgłaszająca zobowiązana jest do podania adresu mailowego lub telefonu kontaktowego.

W zgłoszeniu prosimy umieścić następującą klauzulę: „Wyrażam zgodę na kontakt ze mną za pośrednictwem podanego adresu email lub nr telefonu, w celu potwierdzenia zakwalifikowania zgłoszenia do wzięcia udziału w dniu otwartym Zaplecza Technicznego ŁKA (zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO). Oświadczam, że zapoznałem siebie oraz uczestników wycieczki z obowiązkiem informacyjnym dot. przetwarzania danych osobowych”.

Zgłoszenia należy przesyłać w terminie do 18 września 2019 r. Organizator w odpowiedzi zwrotnej wysłanej po 18 września br. przekaże informację o wynikach rejestracji.

Więcej informacji.