Kolej na świecie Przewozy pasażerskie

LEO Express dołącza do KOLEO

LEO Express dołącza do KOLEO fot. Stadler

KOLEO rozszerza swoją ofertę o bilety czeskiego, prywatnego przewoźnika – Leo Express. Dostępna jest pełna oferta na pociągi w Polsce, w Czechach i na Słowacji.

Od 1 sierpnia 2020 roku w KOLEO jest dostępna pełna oferta Leo Express. Za pośrednictwem aplikacji dostępnych na urządzeniach Android oraz iOS lub za pośrednictwem platformy koleo.pl kupimy bilety na takie turystyczne połączenia jak Wrocław – Praga, czy Kraków – Praga.

 

 

 

 

Bilety i rozkład Leo Express

W trakcie zakupów biletów Leo express w KOLEO można korzystać ze wszystkich zniżek i ofert promocyjnych przygotowanych przez Leo Express. Na polskim odcinku trasy honorowane są też polskie zniżki ustawowe. KOLEO umożliwia także zakup biletu na przewóz roweru pociągami Leo Express – ta informacja może być szczególnie ważna w czasie wakacji.

Ceny biletów Leo Express w KOLEO są dokładnie takie same jak u przewoźnika.

Polskie trasy obsługiwane przez Leo Express 

Leo Express uruchamia regularne połączenia kolejowe na trasach:

Kraków – Praga oraz Praga – Kraków

Pociągi z Krakowa do Pragi – przez Katowice, Bohumin i Ostravę – kursują w poniedziałki i soboty. Z Krakowa wyjeżdżają o godz. 4.15, a do Pragi dojeżdżają o godz. 11.27. W przeciwnym kierunku pociągi są uruchamiane w piątki i niedziele. Odjazdy z Pragi zaplanowano o godz. 16.08 z dojazdem do Krakowa o godz. 22.52.

Wrocław – Praga oraz Praga – Wrocław

Z Wrocławia do Pragi przez Lichkov można wybrać się w soboty i niedziele. Pociągi zaczynają kurs o godz. 6.01, a do Pragi dojeżdżają o godz. 10.27. W drogę powrotną składy Leo express wyruszają w piątki, soboty i niedziele o godz. 18.08 i docierają do Wrocławia o godz. 22.43.Kongres590