NaKolei.pl Wiadomości Ktoś wezwał straż pożarną do pożaru pociągu. Na miejscu zastali pojazd do szlifowania szyn

Ktoś wezwał straż pożarną do pożaru pociągu. Na miejscu zastali pojazd do szlifowania szyn

Redakcja
Fot. PKP PLK S.A.

Wczoraj wieczorem dyżurny straży pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim otrzymał zgłoszenie o pożarze pociągu. Do nagłej interwencji przystąpiło 5 zastępów straży pożarnej. Na miejscu zastali pracujący specjalny pojazd PLK szlifujący szyny.

Wczoraj, 8 grudnia wieczorem strażacy z Gorzowa Wielkopolskiego otrzymali zgłoszenie o pożarze pociągu w okolicy miejscowości Łupowo.

Ze zgłoszenia wynikało, że spod pociągu widać ogień i żar. Zajęte miały być dwie lokomotywy – poinformował portal NewsLubuski.pl bryg. Bartłomiej Mądry, rzecznik gorzowskich strażaków.

Do Łupowa udało się pięć zastępów straży pożarnej, gdy dojechali na miejsce nie zauważyli żadnego palącego sią pociągu – tylko pracującą maszynę PLK – Speno. Od kilku dni pracuje ona w okolicach Gorzowa Wielkopolskiego, tym razem znalazła się na linii kolejowej nr 203.

Taka maszyna bada ultradźwiękami powierzchnię szyn, a następnie szlifuje specjalnymi tarczami. Praca odbywa się z dokładnością do dziesiętnych części milimetra. W zależności od potrzeb, pojazd nawet kilkukrotnie wykonuje przejazd z prędkością do 20 km/h. Prace wykonywane są nocą, a w trakcie ich trwania dochodzi do iskrzenia – w ten sposób miejscowy uznał, że „palą się dwie lokomotywy”.

Skomentuj ten artykuł

 

 

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności