NaKolei.pl WiadomościPrzewozy pasażerskie Kolejowy Dzień Dziecka w województwie pomorskim

Kolejowy Dzień Dziecka w województwie pomorskim

MM

Z okazji Dnia Dziecka, 1 czerwca, samorząd województwa pomorskiego wraz z przewoźnikami POLREGIO S.A. oraz PKP SKM w Trójmieście wprowadza bezpłatne przejazdy dla dzieci do 16. roku życia. Dodatkowo 28 maja w Sopocie PKP SKM w Trójmieście organizuje dla najmłodszych darmowe przejazdy mini kolejką.

 W Międzynarodowy Dzień Dziecka – 1 czerwca – z darmowych przejazdów pociągami regionalnymi będą mogły skorzystać dzieci do lat 16. Z darmowych przejazdów PKP SKM w Trójmieście i POLREGIO będzie można korzystać od godziny 6 rano do 22.  Bez biletu będzie można podróżować  PKP SKM na terenie całego województwa pomorskiego oraz pociągami kategorii REGIO przewoźnika POLREGIO. Ostatnimi stacjami w regionie są: Stare Pole, Prabuty, Gardeja, Smętowo, Bukowo Człuchowskie, Czarne, Słosinko i Sycewice. Do bezpłatnego przejazdu wystarczy dowolny dokument ze zdjęciem. W przypadku dzieci, które nie posiadają dokumentu ze zdjęciem, a których wygląd jednoznacznie wskazuje, że nie ukończyły 16 roku życia, przejazd odbywa się bez okazania dokumentu. Dzieci podróżujące pociągiem muszą być pod opieką rodzica lub opiekuna. Opiekunowie mogą korzystać z indywidualnych uprawnień do ulg.

Natomiast 28 maja br. w Sopocie przy ul. Jana z Kolna 18 między 9:00 – 19:00 dzieci będą mogły odbyć darmowy przejazd mini kolejką. Bezpłatne bilety będzie można odebrać w kasach biletowych PKP SKM: Gdańsk Główny (peron 4), Sopot, Gdynia Główna-Dworzec Podmiejski, Wejherowo. Jak zastrzega przewoźnik – pula biletów jest ograniczona.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności