Infrastruktura Przewozy pasażerskie
Partnerzy działu
partner-dzialu-logo-blueocean

Kolejny etap przebudowy Warszawy Zachodniej. Od 1 stycznia zmiany w rozkładzie jazdy

Kolejny etap przebudowy Warszawy Zachodniej. Od 1 stycznia zmiany w rozkładzie jazdy Fot. NaKolei.pl

Prace na stacji Warszawa Zachodnia nabierają tempa. W celu realizacji kolejnych etapów inwestycji, od 1 stycznia 2021 roku podróżni mogą spodziewać się dużych zmian w rozkładzie jazdy pociągów.

PKP Polskie Linie Kolejowe rozpoczęło kolejny etap przebudowy Warszawy Zachodniej. W związku z tym zostanie ograniczona liczba krawędzi peronowych w ruchu podmiejskim.

Najbliższe zmiany i utrudnienia w kursowaniu pociągów dotyczą okresu od 1 stycznia do 14 lutego 2021 r. Większość połączeń Kolei Mazowieckich (jadących w kierunku zachodnim), kończących dotychczas bieg na stacji Warszawa Zachodnia dowiezie pasażerów tylko do stacji Warszawa Ochota. Pociągi kursujące w kierunku wschodnim nadal będą rozpoczynały bieg na stacji Warszawa Zachodnia.

Z uwagi na powyższe utrudnienia we wspomnianym okresie na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Zachodnia (w obu kierunkach) będzie obowiązywać wzajemne honorowanie biletów KM i ZTM:

  • bilety KM (wszystkich rodzajów do odpowiednich stacji, strefowe oraz sieciowe) będą honorowane w pociągach SKM linii S1, S2 oraz S3/S30 na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Zachodnia;
  • bilety ZTM (wszystkich rodzajów, z uwzględnieniem stref biletowych) będą honorowane we wszystkich pociągach KM  na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Zachodnia.

Rozkład jazdy Kolei Mazowieckich dostępny tutaj.

SKM Warszawa

Na linii S1 zmiany będą niewielkie i ograniczą się do kilkuminutowych przesunięć odjazdów pociągów z poszczególnych stacji. Ponadto, jeden poranny pociąg w kierunku Otwocka pojedzie w skróconej relacji, ze stacji Warszawa Zachodnia (odjazd o godz. 8:59).

Rozkład jazdy pociągów SKM linii S1 ważny od 1 stycznia dostępny tutaj.

Najistotniejszą zmianą w rozkładzie dla pociągów SKM linii S2 będzie skierowanie kilku wybranych kursów w obu kierunkach, do Sulejówka Miłosny i Lotniska Chopina, przez dalekobieżną linię średnicową i stację Warszawa Centralna, z pominięciem przystanków Warszawa Ochota, Warszawa Śródmieście, Warszawa Powiśle i Warszawa Stadion.

Rozkład jazdy pociągów SKM linii S2 ważny od 1 stycznia  dostępny tutaj.