Spółka CTL Logistics podpisała kolejną Umowę z firmą RCP na mocy której odbiera właśnie kolejne lokomotywy elektryczne Gama Marathon 111Ed-20 w wersji Ed30 ze spalinowym silnikiem dojazdowym. Pierwsza trafiła do przewoźnika 5 maja, druga w ciągu najbliższych kilku dni, obie (085 i 086) na zasadach długoterminowej umowy dzierżawy.
CTL Logistics to bardzo ważny dla nas partner i jeden z największych przewoźników kolejowych w Polsce. Bardzo się cieszymy, że możemy rozwijać naszą współpracę, dostarczając im nowoczesne lokomotywy Gama. To już kolejne jednostki, które trafiają do tego przewoźnika w ramach długoterminowych umów dzierżawy. Znamy się doskonale i rozumiemy potrzeby CTL Logistics w zakresie taboru trakcyjnego. Cieszymy się, że nasza oferta dzierżawy lokomotyw wraz z pełnym utrzymaniem jest bardzo dobrze odbierana czego efektem jest poszerzenie współpracy – powiedział Prezes RCP, Pan Ireneusz Kozłowski, podkreślił znaczenie współpracy z firmą CTL Logistics.
Prezes CTL Logistics, Grzegorz Bogacki zwrócił przede wszystkim uwagę na realizowaną strategię w zakresie wymiany taboru, która mimo zauważalnej stagnacji na rynku przewozów towarów koleją jest przez Spółkę konsekwentnie prowadzona:
Dzisiejszy odbiór nowych lokomotyw Gama to ważny krok w naszym rozwoju. Wzmocnienie taboru pozwoli nam na zwiększenie efektywności operacyjnej oraz poprawę jakości usług świadczonych naszym klientom. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym, jakie oferują lokomotywy Gama, będziemy mogli lepiej sprostać rosnącym wymaganiom rynku i utrzymać naszą konkurencyjność. Nowe lokomotywy są częścią naszej długoterminowej strategii mającej na celu modernizację i wymianę taboru. Dzięki takim inwestycjom możemy zapewnić naszym klientom niezawodne, efektywne i kompleksowe usługi, jednocześnie dbając o środowisko.
CTL Logistics, jako prywatny podmiot, przykłada szczególną wagę do opłacalność inwestycji. Nowo zakupione lokomotywy muszą mieć zapewnioną pracę tak abyśmy mogli rozwijać biznes. W obliczu słabego otoczenia biznesowego jest to szczególnie wymagające, a działamy przecież z najwyższą odpowiedzialnością, mając na uwadze dobro inwestorów, pracowników, dostawców i oczywiście Klientów – dodaje Prezes CTL Logistics.
Prezes Bogacki zwrócił także uwagę na znaczenie nowych lokomotyw dla rozwoju firmy i jej działalności w zakresie przewozów:
Nowoczesne lokomotywy plus nasze wewnętrzne zasoby i kompetencje pracownicze to składowe niezbędne do realizacji strategii rozwoju. Dzięki nowoczesnym jednostkom możemy optymalizować czas transportu i zwiększać efektywność operacyjną. Ściśle współpracujemy z naszymi spółkami z Polski, Niemiec i Czech, co umożliwia lepszą koordynację przewozów. Jest to kluczowe dla skutecznego funkcjonowania Grupy CTL Logistics na polskich i międzynarodowych trasach. Mamy licencje na przewozy na terenie Polski i Niemiec i mamy spółkę w Czechach, która pełni rolę strategicznego partnera, spinając przewozy europejskie z międzynarodowymi przewoźnikami i zapewniając płynność operacyjną. Jestem przekonany, że nasze działania, w tym inwestycje taborowe są korzystne zarówno dla nas, jak i dla całego rynku, przyczyniając się do rozwoju bardziej zrównoważonego i efektywnego transportu towarów koleją.
Lokomotywy Gama Marathon: Moc silnika pozwala na bezproblemową obsługę wszystkich bocznic a także wprowadzenie pociągu o masie 3200 t na wzniesienie nawet 7 promili oraz na przemieszczanie się składu na odcinkach pozbawionych napięcia trakcyjnego przy minimalnym zasięgu 42km. Konstrukcja lokomotywy spełnia wymagania wytrzymałościowe zgodnie z normą EN 12663, a w zakresie zderzeń normę EN 15227.
Lokomotywy te będą stanowiły kolejne, istotne wzmocnienie taboru CTL Logistics, umożliwiając dalszy rozwój działalności przewozowej. Są one bardzo cenione przez przewoźnika za ich uniwersalny charakter: mogą prowadzić składy w trakcji elektrycznej a także manewry w portach czy terminalach poruszając się̨ na odcinkach pozbawionych sieci trakcyjnej. Obecnie flota Grupy CTL Logistics to 18 najnowocześniejszych lokomotyw: Traxx i Gama Marathon.