Kolej na świecie Przewozy pasażerskie Przewozy towarowe

Koleje Litewskie zmieniają skrót i wizerunek marki – LTG, LTG link, LTG Cargo i LTG Infra

Koleje Litewskie zmieniają skrót i wizerunek marki – LTG, LTG link, LTG Cargo i LTG Infra Fot. LTG

Koleje Litewskie zdecydowały się wraz z obchodzeniem 101 urodzin na zmianę skrótów i wizerunków marek – LTG, LTG LINK, LTG Cargo, LTG Infra.

W spółce „Lietuvos geležinkeliai” w ciągu ostatnich kilku lat miały miejsce największe zmiany od samego odzyskania niepodległości – Spółka stała się otwartą, przejrzystą i efektywnie pracującą i przynoszącą korzyści Litwie grupą przedsiębiorstw. Całkiem niedawno zmieniła się również struktura  grupy. Powstały przedsiębiorstwa przewozu pasażerskiego, przewozu ładunków i przedsiębiorstwa infrastrukturalne, które są zjednoczone przez skuteczność, odpowiedzialność, spostrzegawczość i przywództwo.

To już nie ta sama Spółka co pięć lat temu, jak Spółka sama zauważa: “Do dziś na zewnątrz nadal nosiliśmy stare ubrania. Nasz stary wygląd nie odzwierciedla już tego, kim naprawdę jesteśmy.”

Zrozumieliśmy, że dla dalszych ambitnych kroków potrzebna jest także nazwa symbolizująca postęp, zrównoważony rozwój i litewskość. Dlatego 101 urodziny obchodzimy z odnowioną marką „Lietuvos geležinkeliai” oraz przedstawiamy nowe marki przedsiębiorstw transportu pasażerskiego, przewozu ładunków i przedsiębiorstwa infrastrukturalnego. Dziś chcemy przedstawić się z nowymi nazwami – poinformowały Koleje Litewskie w opublikowanym komunikacie.

Spółka nie zapomniała o ponad 100 latach historii, a „Lietuvos geležinkeliai” zachowuje swoją nazwę. Teraz skrótem tej nazwy są trzy litery LTG. LT – to Litwa. G – to koleje.

Te trzy litery – to potwierdzenie, że wyróżniamy się spośród wielu innych dążeniem do korzyści dla Litwy, patriotyzmem. Wierzę, że nazwa LTG będzie łatwiejsza do zrozumienia również na rynkach zagranicznych – pisze Mantas Bartuška, Dyrektor generalny grupy LTG.

Dyrektor Generalny grupy LTG wyjaśnia znaczenie nowych marek prowadzonych przez Spółkę usług:

LTG Link

„LTG Link” to nowa nazwa spółki przewozu pasażerskiego. Jest ona bardziej dźwięczna, zabawna, mająca angielskie znaczenie – „łączyć ludzi”, i litewskie znaczenie – „zmierzamy w stronę morza” (lit. „važiuojam link pajūrio”).

LTG Cargo

Nasz zespół ds. przewozu ładunków był dotychczas nazywany „cargo”, dlatego ta nazwa była najlepszym wyborem. Wystarczyło dodać LTG – znak, że spółka należy do grupy „Lietuvos geležinkeliai”.

LTG Infra

Logo spółki infrastruktury, a później i nazwa, stają się „lżejsze”. „LTG Infra” ma innowacyjne, nowoczesne podejście do swojej dziedziny – więcej efektywności, niezawodności, więcej komercyjnie atrakcyjnych usług. Dlatego użyty dla „LTG Infra” zielony kolor jest odpowiedni jako symbol dojrzałości, stabilności, natury. Kolory marek naszej grupy odpowiadają kolorom litewskiej flagi i jest to kolejny sposób
wyrażenia naszego zaangażowania w pracę dla Litwy. Wierzę, że nasze nowe marki Was zainspirują i pobudzą pozytywne nastawienie. One przechwytują wynik wspólnych wysiłków i inspirują do dążenia za następnymi ambitnymi celami.