NaKolei.pl WiadomościKolej na świecie Kolej w Indiach. Nowa lokomotywa od Alstomu

Kolej w Indiach. Nowa lokomotywa od Alstomu

Redakcja

Kolej w Indiach z wzbogaci się o 800 elektrycznych lokomotyw. Alstom przekazał tam już pierwszy egzemplarz swojego nowoczesnego pojazdu.

Made in India – jak pod względem taboru rozwija się kolej w Indiach? Ta pierwsza lokomotywa jest częścią zamówienia o wartości 3,5 miliarda euro na dostawę 800 elektrycznych lokomotyw dwudzielnych, jaką podpisano w 2015 roku. To największa zagraniczna inwestycja bezpośrednia w sektorze kolejowym w Indiach. Ta umowa jest również jednym z największych kontraktów w historii Alstom.

– Nasze działania w Indiach są najważniejsze dla naszej działalności na całym świecie i nadal pozostajemy zaangażowani w rozwój potrzeb infrastruktury w tym kraju. poprawę jakości usług i inwestowanie w krajową gospodarkę – powiedział Henri-Poupart Lafarge, prezes Alstomu. – Ten projekt jest świetnym przykładem zaangażowania Alstom w” Make in India „. Oprócz tworzenia tysięcy miejsc pracy bezpośrednio i pośrednio, stworzyliśmy silny lokalny łańcuch dostaw dla tego projektu – dodał prezes. Okazuje się, że 90% komponentów do wykonania prototypu pochodziło z lokalnego rynku.

Dwudzielna lokomotywa ma moc 12 000 KM, co pozwala jej na pociągnięcie pociągu o masie 6000 ton z prędkością 120 km / h.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności