NaKolei.pl WiadomościKadry i ludzie Kandydaci na motorniczych w Krakowie będą szkoleni w symulatorze tramwaju NGT6

Kandydaci na motorniczych w Krakowie będą szkoleni w symulatorze tramwaju NGT6

Redakcja
Fot. MPK Kraków

MPK w Krakowie przy współpracy z Politechniką Krakowską ruszyło ze szkoleniem motorniczych przy wykorzystaniu symulatora tramwaju NGT6.

W ramach wieloletniej współpracy MPK SA w Krakowie z Katedrą Pojazdów Szynowych i Transportu Politechniki Krakowskiej rozpoczęte zostały pilotażowe szkolenia kandydatów na motorniczych z wykorzystaniem symulatora tramwaju NGT6, który znajduje się na uczelni. Zanim kandydaci odbywający kurs u krakowskiego przewoźnika wsiądą do prawdziwego wagonu, mogą trenować prowadzenie tramwaju w takim urządzeniu. Pierwsza grupa kandydatów odbyła już takie szkolenie w piątek, 20 sierpnia. Uczestnicy zajęć mogli w praktyce wykorzystać zdobytą już na kursie wiedzę teoretyczną z prowadzenia tramwaju. Dzięki symulatorowi mogli poczuć się jak w prawdziwym pojeździe, ruszać i zatrzymywać się na przystankach, zmieniać zwrotnice oraz przejeżdżać przez różnego rodzaju skrzyżowania.

Wszystkie osoby były bardzo zadowolone z tego szkolenia – podkreśla Maciej Górowski – pomysłodawca i instruktor symulatora z Politechniki Krakowskiej.

Szkolenie z wykorzystaniem symulatora ma jeszcze bardziej pomóc w jak najlepszym przygotowaniu kandydatów do pracy na stanowisku motorniczego. Jeżeli obecne pilotażowe zajęcia zostaną pozytywnie ocenione przez uczestników to zostaną one na stałe wprowadzone jako element kursu na motorniczego w Krakowie.

Szkolenia takie miały być już realizowane wcześniej, jednak plany pokrzyżowała pandemia koronawirusa.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Rozumiem Polityka prywatności