VII Kongres Rozwoju Kolei
Kadry i ludzie Tabor
Partnerzy działu
partner-dzialu-logo-blueocean

FPS H. Cegielski w końcu ma prezesa. Ponad rok czasu poszukiwań

FPS H. Cegielski w końcu ma prezesa. Ponad rok czasu poszukiwań Fot. TT / Paweł Kolczyński

W końcu FPS H. Cegielski wybrało prezesa zarządu. Spółka dwukrotnie ogłaszała konkurs na te stanowisko, wszystko trwało ponad rok czasu. Od dzisiaj stery nad spółką przejmie Krzysztof Laskowski.

Od marca 2020 roku obowiązki prezesa pełniła Małgorzata Rogalewicz, Członek Zarządu Spółki ds. Finansowych. Było to związane z odejściem byłego prezesa Huberta Stępniewicza, który na początku 2020 roku został Członkiem Zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej. FPS H. Cegielski pierwszy konkurs, w który wyłoniony miał zostać nowy prezes ogłoszono we wrześniu 2020 roku. Drugi natomiast w lutym 2021 roku. Tym razem z pozytywnym rezultatem.

W wyniku przeprowadzonego postępowania kwalifikacyjnego na funkcję Prezesa Zarządu H. Cegielski – Fabryka Pojazdów Szynowych został wybrany Pan Krzysztof Laskowski. Otrzymał on najwyższą ocenę punktową spośród kandydatów biorących udział w konkursie.

Pan Krzysztof Laskowski objął stanowisko Prezesa Zarządu naszej Spółki w dniu 15 kwietnia 2021 r. Krzysztof Laskowski jest znanym od wielu lat w branży kolejowej menedżerem, dotychczas pełnił obowiązki Członka Zarządu oraz Dyrektora Generalnego Lucchini Poland Sp. z o.o. – jednej z największych europejskich Spółek działających w segmencie zestawów kołowych – poinformował FPS H. Cegielski.

Nowo wybrany Prezes Zarządu H. Cegielski – Fabryka Pojazdów Szynowych Sp. z o.o. jest absolwentem Politechniki Łódzkiej na Wydziale Budownictwa i Architektury. Zdobył także tytuł Master of Business Administration w trakcie studiów podyplomowych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Ponadto na SGH, ukończył studia w zakresie Marketingu i Zarządzania.

Doświadczenia zawodowe zdobywał między innymi pełniąc funkcję Dyrektora Handlowego w Hucie Zawiercie S.A., gdzie był odpowiedzialny za zarządzanie procesami sprzedaży wyrobów hutniczych. W latach 1996-2001 zajmował stanowisko Dyrektora Handlowego oraz Prokurenta w Preussag AG, firmie, która działała w przemyśle maszynowym i hutniczym.

Zainteresowania Prezesa Laskowskiego to rynki kapitałowe, architektura, a w wolnych chwilach tenis ziemny i żeglarstwo morskie – informuje FPS.

Fot. FPS H. Cegielski