NaKolei.pl WiadomościKolej na świecie Dwóch nastolatków układało na torach kamienie. Mogli spowodować wykolejenie pociągu

Dwóch nastolatków układało na torach kamienie. Mogli spowodować wykolejenie pociągu

Adrian Izydorek
Fot. Bundespolizei (ilustracyjne)

Dwóch dwunastolatków z Polski na moście przez Nysę układało na torach kolejowych kamienie. Przez taką pułapkę przejechał pociąg pasażerski niemieckiego przewoźnika. Zabawa nastolatków mogła nawet spowodować wykolejenie pociągu. Chłopcy zostali zatrzymani a za ewentualne szkody taboru zapłacą rodzice.

Cały incydent wydarzył się w piątek 2 sierpnia, pułapkę zrobioną z kamieni ustawili dwaj 12-latkowie po polskiej stronie mostu na Nysie. Jeden pociąg niemieckiego przewoźnika Ostdeutsche Eisenbahn przejechał przez ustawione kamienie. Na następny pociąg czekały już kolejne kamienie, ale maszynista został poinformowany o niebezpieczeństwie i zdążył wyhamować, usunął przeszkodę z torów i pojechał dalej.

Gdy pociąg odjechał chłopcy wrócili w to samo miejsce, zapewne w celu ustawienia kolejnych kamyków, ale tym razem przyłapani zostali przez funkcjonariuszy Policji Federalnej. Policjanci nie mogli interweniować ponieważ dzieci znajdowały się po polskiej stronie, zostali przekazani funkcjonariuszom z Polski.

Niemiecki przewoźnik sprawdzi ewentualne uszkodzenia taboru, za zniszczenia mogą zapłacić rodzice dzieci.

 

 

 

Skomentuj ten artykuł

 

 

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności