Kolej jest dla ludzi Przewozy pasażerskie Tabor

,,Dotknięcie historii” – zakończył się Festiwal Zabytków Techniki

,,Dotknięcie historii” – zakończył się Festiwal Zabytków Techniki fot. Muzeum Techniki

Zakończył się czterodniowy Festiwal Zabytków Techniki na Dolnym Śląsku. Z atrakcji tegorocznej edycji skorzystało ponad 2000 osób.

Tegoroczny Festiwal Zabytków Techniki dobiegł końca. Wydarzenie odbywające się w dniach 12-15.08.2017 r. zgromadziło ponad 2000 osób. Wydarzenie zbiegło się z obchodzonym w tym roku 175-leciem najstarszej linii kolejowej na Śląsku.

Podczas Festiwalu zwiedzający mogli poznać bliżej kolejową jak i przemysłową historię Dolnego Śląska, a także zapoznać się z obecnym stanem gospodarczym regionu, który jest swoistą kontynuacją dawnych działań. W myśl idei Festiwalu uczestnicy wydarzenia mogli poznać nieznane im dotąd miejsca na mapie przemysłowego Dolnego Śląska m.in. Fabryka Porcelany Karolina. Zwiedzono również Kopalnię pod Ślężą we wsi Wiry, działający do 2016 roku Młyn Hilberta w Dzierżoniowie.
Uczestnicy Festiwalu mogli obejrzeć również m.in. zabytkowe nieczynne lokomotywownie w Wałbrzychu i Wrocławiu i działające na terenie zabytkowej parowozowni w Jaworzynie Śląskiej Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku.

Więcej informacji o wydarzeniu i samym Muzeum jak i jego atrakcjach znajdą Państwo na stronie http://www.muzeumtechniki.pl