Konferencje i spotkania Przewozy pasażerskie Tabor

Dolnośląski Oddział PR odebrał dziś zmodernizowany pojazd ezt ED72

Dolnośląski Oddział PR odebrał dziś zmodernizowany pojazd ezt ED72 fot. POLREGIO

POLREGIO może pochwalić się kolejnym ezt ED72 odebranym po modernizacji. Jeden z sześciu unowocześnionych pojazdów trafił dziś do Dolnośląskiego Oddziału Przewozów Regionalnych.

Przekazanie pojazdu ezt ED72 dla Dolnośląskiego Oddziału PR odbyło się dzisiaj we Wrocławiu. Modernizacji pociągu dokonały Zakłady Naprawcze Taboru Kolejowego „Mińsk Mazowiecki”. Jak informuje przewoźnik, pojazd posiada nowoczesny design i szereg innowacyjnych rozwiązań wpływających na komfort i bezpieczeństwo podróży.

Ezt ED72 po modernizacji trafił już do woj. opolskiego i łódzkiego. Teraz przyszła pora na woj. dolnośląskie. Łącznie zmodernizowanych zostało sześć takich pociągów. Skład posiada m.in. innowacyjne ładowarki indukcyjne w stolikach, wifi, gniazda USB, komfortowe fotele, klimatyzację, system informacji pasażerskiej oraz nowoczesne toalety przygotowane również dla osób niepełnosprawnych i opiekunów z niemowlętami.

Kilka dni po premierze dwóch nowoczesnych ED72 w sąsiednim województwie opolskim jesteśmy dzisiaj we Wrocławiu, gdzie do dyspozycji pasażerów przekazujemy kolejny pojazd. Wprowadzanie innowacji i podnoszenie jakości naszych usług to priorytety prowadzonego przy wsparciu Agencji Rozwoju Przemysłu procesu restrukturyzacji. Zakłada on nie tylko reorganizację zarządzania, ale przede wszystkim radykalne podniesienie komfortu podróżowania. Cieszy zatem, że w ważnym dla nas województwie będziemy wozić pasażerów składem zaprojektowanym w oparciu o ich oczekiwania. To nowa jakość, która staje się wyznacznikiem marki POLREGIO. – powiedziała Anna Lenarczyk, Członek Zarządu – Dyrektor Handlowy Przewozów Regionalnych.

Pojazd ma przebudowane, aerodynamiczne czoła z szybą panoramiczną. Dla bezpieczeństwa podróżnych pojazdy zostały wyposażone w automatyczne defibrylatory zewnętrzne (AED). na pokładzie jest wydzielona przestrzeń dla rowerów, są tam również windy dla osób niepełnosprawnych.

Jak zapowiedział Jerzy Michalak, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego odpowiedzialny m.in. za transport, Dolny Śląsk jest zdecydowanym liderem w kraju jeśli chodzi o przyrost liczby pasażerów korzystających z kolei. A przyczynia się do tego odpowiednio rozwinięta i atrakcyjna oferta przewozowa. ED72 będą kursowały głównie na trasie Kędzierzyn-Koźle – Opole – Wrocław.