NaKolei.pl WiadomościInfrastruktura DOLKOM chce kupić 16 wagonów samowyładowawczych

DOLKOM chce kupić 16 wagonów samowyładowawczych

Redakcja
Wagony 411 V ciągnięte przez Gagarina. Fot. Grupa ZUE

Dolnośląskie Przedsiębiorstwo Napraw Infrastruktury DOLKOM ogłosiło przetarg na zakup i dostawę 16 sztuk nowych wagonów samowyładowawczych hopper dozator 411 V lub jego odmian. Na dzień dostawy każdy z wagonów musi posiadać ważne świadectwo sprawności technicznej pojazdu kolejowego.

Oferty można przesyłać do 13 sierpnia 2021 r. Wymagane jest wadium w wysokości 50.000 zł. W należy podać całkowitą cenę za realizację całości przedmiotu zamówienia, obejmującą wszystkie koszty i opłaty, związane z wykonaniem całości przedmiotu zamówienia zgodnie z warunkami określonymi w niniejszym ogłoszeniu, a w tym: transport i ubezpieczenie wagonów oraz koszty diagnostyki i napraw w ramach rękojmi lub gwarancji.

Dostawa wagonów powinna nastąpić nie później niż 30 dni od podpisania umowy.

Zamawiający wymaga 24-miesięcznej gwarancji. Musi ona dotyczyć sprawności technicznej wagonów oraz ich podzespołów i elementów konstrukcyjnych. Trwała niemożność usunięcia zgłoszonej usterki będzie skutkowała przejęciem wagonu przez gwaranta i zwrotem jego ceny.

Wagon 411 V jest czteroosiowym wagonem samowyładowczym, przeznaczonym do przewozu oraz układania tłucznia podczas remontów i modernizacji infrastruktury kolejowej. Układanie podsypki odbywa się podczas jazdy z prędkością 3-5 km/h, po pneumatycznym opuszczeniu dozatora do żądanego poziomu i otwarciu klap wyładowczych.

Producentem tych jednostek jest ZBK „Zastal” Zielona Góra. Takie wagony są eksploatowane zarówno przez spółki z Grupy PKP, jak i inne firmy, zajmujące się remontami i obsługą infrastruktury torowej.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Rozumiem Polityka prywatności