NaKolei.pl OpinieDziałania Do Warszawy przyjechał wyjątkowy, europejski pociąg. Objechał już pół Europy [ZDJĘCIA] [AKTUALIZACJA]

Do Warszawy przyjechał wyjątkowy, europejski pociąg. Objechał już pół Europy [ZDJĘCIA] [AKTUALIZACJA]

Redakcja

To wyjątkowy pociąg, który skupia się na promowaniu kolei w ramach Europejskiego Roku Kolei.  „Connecting Europe Express” do Polski wjechał 19 września, a już dzisiaj z Warszawy Centralnej zabierze podróżnych do Gdańska.

Wczoraj, 19 września 2021 roku do Polski wjechał „Connecting Europe Express”. Pociąg, który przemierzy łącznie 26 państw, dzisiaj zajechał na Warszawę Centralną, skąd zabierze podróżnych do Gdańska, na targi TRAKO, które rozpoczną się już jutro. Oczywiście to nie jest jeden i ten sam skład z uwagi na problem dot. szerokości toru. Dlatego też, jeden skład przejechał po torze iberyjskim przez Portugalię i Hiszpanię, a jeszcze inny tzw. „Pociąg Bałtycki” kursuje wyłącznie po szerokim torze.

Przypomnijmy, że skład wagonowy wyruszył 2 września z Lizbony. „EEC” znalazł się już w m.in. Hiszpanii, Francji, we Włoszech, Szwajcarii, Austrii, Chorwacji, Serbii, Macedonii, Grecji, Bułgarii, Rumunii, na Węgrzech i w Słowacji.

Do Polski wjechał wczoraj, dojeżdżając do Muszyny około godziny 22. Teraz zabierze podróżnych do Gdańska, a tam „przenocuje” by jutro przedstawić się osobom znajdującym się na targach TRAKO. Z Gdańska w dalszą podróż do Białegostoku wyruszy we wtorek o godzinie 17:00.

PKP S.A. udostępniły pierwsze zdjęcia z przyjazdu pociągu. Wkrótce zaktualizujemy tekst o dalsze informacje, wraz z kolejnymi zdjęciami – w tym z wnętrza wagonów.  A w nich znajduje się m.in. wystawa promująca kolej, a także wagony restauracyjny i sypialny.

Fot. NaKolei.pl

Fot. NaKolei.pl

Fot. NaKolei.pl

Fot. NaKolei.pl

Fot. NaKolei.pl

Fot. NaKolei.pl

Fot. PKP S.A.

Fot. PKP S.A.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Rozumiem Polityka prywatności