NaKolei.pl WiadomościKolej na świecie Do Czech dotarł pociąg z sprzętem medycznym z Chin. W transporcie pomogła Spółka PKP LHS

Do Czech dotarł pociąg z sprzętem medycznym z Chin. W transporcie pomogła Spółka PKP LHS

Adrian Izydorek
Fot. CD Cargo

W dniu 30 maja 2020 roku z chińskiego miasta Xi’an wysłano pociąg kontenerowy załadowany materiałami medycznymi potrzebnymi do walki z koronawirusem. To pierwszy taki transport do Czech.

Czechy zakupiły sprzęt medyczny z Chin, korzystając z kolei jako środka do przetransportowania znaczącej ilości m.in. masek ochronnych, płynów antybakteryjnych oraz rękawiczek. Zestaw składał się z wagonów należących do AO Kedentransservis i PAO TransContainer. Natomiast organizacją transportu zajęły się takie spółki jak:  ČD Cargo Logistics as, AO Kedentransservis, PAO TransContainer, AO Economou Shipping oraz PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa.

Zamówienie zostało złożone przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Republiki Czeskiej. 14 czerwca pociąg składający się z 46 kontenerów dotarł do Pardubic – stamtąd sprzęt zostanie rozdystrybuowany do innych regionów.

Transport został przeprowadzony na podstawie trwającego już projektu stałego transportu z Chin przez terytorium Kazachstanu, Rosji, Ukrainy i Polski, który został uruchomiony w grudniu ubiegłego roku. Czas dostawy towarów pociągiem kontenerowym z Chin wyniósł 15 dni.

Obecnie dwa kolejne kompletne pociągi kontenerowe z zaopatrzeniem medycznym jadą do Czech. Oczekuje się, że przybędą najpóźniej do 30 czerwca 2020 r.

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności