NaKolei.pl WiadomościPrzewozy pasażerskie Ciąg dalszy problemów Kolei Śląskich. Kiedy powrócą bilety w kasach stacjonarnych?

Ciąg dalszy problemów Kolei Śląskich. Kiedy powrócą bilety w kasach stacjonarnych?

Redakcja

Koleje Śląskie mają problem techniczny z obsługą podróżnych chcących zakupić bilety w kasach stacjonarnych. Usterka tłumaczona jest pracami prowadzonymi przez PKP Informatyka.

Bilety w kasach stacjonarnych KŚ: O zakłóceniach w procesie zakupu biletów KŚ w kasach pisaliśmy już 20 sierpnia. Koleje Śląskie informowały o tymczasowych (pierwotnie jednodniowych) utrudnieniach. Wynikały one z prac serwisowych jakie operator łączności telekomunikacyjnej zaplanował na noc z poniedziałku na wtorek, czyli z 20 na 21 sierpnia. W przypadku utrzymania się problemów z działaniem biletomatów i kas stacjonarnych we wtorek 21 sierpnia, personel pokładowy w pociągach KŚ nie pobierał opłaty dodatkowej za wystawienie biletu.

Z powodu utrzymującej się niestabilności systemu informatycznego obsługującego proces sprzedaży w naszych kasach stacjonarnych nadal mogą występować chwilowe trudności w zakupie biletów. Bez utrudnień bilety można nabyć w kanałach elektronicznych oraz u personelu pokładowego.

Usterka spowodowana jest pracami prowadzonymi w systemie sprzedażowym przez jego operatora – spółkę PKP Informatyka. Trwają działania mające na celu przywrócenie pełnej funkcjonalności kas stacjonarnych.

Gdzie kupić bilet?
Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności