VII Kongres Rozwoju Kolei
Infrastruktura Prawo co dnia Wiadomości
Partnerzy działu
partner-dzialu-logo-blueocean

CBA zatrzymało 5 osób związanych z przetargiem na przebudowę dworca Olsztyn Główny

CBA zatrzymało 5 osób związanych z przetargiem na przebudowę dworca Olsztyn Główny fot. CBA

Wczoraj, 19 czerwca, doszło do zatrzymań CBA w sprawie przetargu dotyczącego budowy nowego dworca kolejowego Olsztyn Główny. Aresztowanych zostało 5 osób. Mowa o ustawionym przetargu.

Jak donosi m.in. money.pl, funkcjonariusze bydgoskiego wydziału Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali cztery kobiety zamieszane w ustawione wyniki przetargu dot. budowy nowego dworca Olsztyn Główny. Inne media mówią o pięciu aresztowanych osobach. Wśród nich, jak podaje money.pl jest wysoka rangą urzędniczka kolei, szefowa działu zamówień toruńskiego szpitala, a także kobiety zajmujące się prywatnym biznesem.

Kobiety miały wykorzystywać swoje wpływy w roztrzygnięciu postępowania przetargowego, które miało miejsce na początku miesiąca. Koniec końców nie dopuszczono do podpisania przez PKP S.A. umowy na budowę nowego dworca Olsztyn Główny wartej 5 mln zł. CBA podaje, że wśród zatrzymanych jest dyrektor projektu w PKP S.A., jeden z byłych dyrektorów w Kujawsko-Pomorskich Inwestycjach Medycznych Sp. z o.o., kierownik ze szpitala oraz dwoje prywatnych przedsiębiorców.

Sprawą zajmują się funkcjonariusze CBA oraz prokuratorzy. Podobno śledztwo w sprawie trwa od ponad roku. Przetarg dotyczył bodowy nowego dworca wraz z przebudową torów i infrastruktury towarzyszącej.