Działania Kolej jest dla ludzi Przewozy pasażerskie

Bydgoszcz-Czersk-Kościerzyna – pociągi Arriva Polska będą jeździć do 30 września br.

Bydgoszcz-Czersk-Kościerzyna – pociągi Arriva Polska będą jeździć do 30 września br. ft. Arriva Polska

Arriva Polska przedłuża kursowanie pociągów na trasie Bydgoszcz-Czersk-Kościerzyna do 30 września br. Przewoźnik szykuje też dodatkowe, weekendowe połączenia.

Dzięki współpracy samorządów pomorskich – Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, Powiatu Kościerskiego, Powiatu Chojnickiego, Miasta Kościerzyna, Gminy Kościerzyna, Gminy Karsin, Gminy Stara Kiszewa, Gminy Czersk oraz przewoźnika Arriva, kursowanie pociągów na trasie Bydgoszcz-Czersk-Kościerzyna zostaje wydłużone do 30 września 2018 roku.

Arriva Polska przygotowuje się na wrześniową korektę rozkładu jazdy proponując dodatkowe, weekendowe pociągi bezpośrednhio z Bydgoszczy przez Świekatowo, Wierzchucin, Czersk do Kościerzyny. Wszystkie pociągi od 2 września będa zatrzymywały się na przystanku Olpuch Wdzydze.

Dodatkowe, weekendowe połączenia z Bydgoszczy do Kościerzyny pojawią się we wrześniowe soboty i niedziele. Będą skomunikowane z pociagami spółki PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście do Gdańska i Gdyni.

Odprawa podróżnych w pociągach pozostaje bez zmian – obowiązuje taryfa Regio (dla odcinka Czersk – Kościerzyna oraz dla relacji od Bydgoszczy do Kościerzyny), a wraz z nią oferty promocyjne między innymi przewóz roweru za 1 zł czy bilet turystyczny. Wewnątrz relacji Bydgoszcz Gł. – Czersk obowiązuje taryfa kujawsko-pomorska.

Wakacyjna oferta “Kolej + Bus” to doskonała okazja do jednoczesnego podróżowania autobusami i pociągami Arriva wzdłuż wybrzeża Morza Bałtyckiego. Skorzystają na tym podróżujący na Hel czy do Władysławowa i Karwi. To 10% zniżki na przejazd pociągiem lub autobusem.

Więcej szczegółów na stronie Arriva Polska.