NaKolei.pl WiadomościInfrastruktura Budimex w konsorcjum zbuduje stację Idzikowice. Prace na CMK to koszt ok. 129 mln zł

Budimex w konsorcjum zbuduje stację Idzikowice. Prace na CMK to koszt ok. 129 mln zł

Redakcja

Stacja w Idzikowicach – prace dla PKP PLK S.A. wykona konsorcjum Budimex i KZA Przedsiębiorstwo Automatyki i Telekomunikacji. Modernizacja w Idzikowicach obejmie 12 km kompleksowej przebudowy torów i wymianę sieci trakcyjnej. Całość prac to koszt ok. 129 mln zł.

Prace na CMK obejmą dodatkowo przebudowę stacji w Idzikowicach. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wybrały w przetargu ofertę konsorcjum Budimex i KZA Przedsiębiorstwo Automatyki i Telekomunikacji. Podpisano już umowę dot. współpracy. Działania będą sfinansowane ze środków budżetowych. To ok. 129 mln zł.

Dzięki podjętym działaniom prędkość pociągów na Centralnej Magistrali Kolejowej osiągną do 200 km/h, a dzięki nowym rozjazdom nawet do 250 km/h (pociągi towarowe do 120 km/h). Remont obejmie wymianę 12 km torów i sieci trakcyjnej, czy budowę nowej nastawni.

Inwestycja będzie realizowana w systemie „projektuj i buduj”. Koniec prac przewidziany jest na 2020 rok. A to wszystko w ramach projektu pn. „Modernizacja linii kolejowej nr 4 – Centralna Magistrala Kolejowa etap II”. Finansowanie inwestycji zapewniono ze środków budżetowych.

W tym roku na CMK zaplanowano jeszcze m.in. rozpoczęcie budowy drugiego peronu na stacji Opocznie Południe.

Skomentuj ten artykuł

 

 

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności