Działania Kolej jest dla ludzi Przewozy pasażerskie Tabor

Blisko 1600 pasażerów pociągu specjalnego ,,Transcassubia”

Blisko 1600 pasażerów pociągu specjalnego ,,Transcassubia” fot. POLREGIO

Pociąg dedykowany Kaszubom? Z POLREGIO było to możliwe. Pojazd specjalny ,,Transcassubia” został uruchomiony z okazji XX Światowego Zjazdu Kaszubów. Na pokładzie było ok. 1600 osób.

POLREGIO przygotowały specjalny pociąg ,,Transcassubia” z okazji XX Światowego Zjazdu Kaszubów w Luzinie. Wydarzenie miało miejsce w sobotę, 7 lipca. Na pokładzie piętrowego pojazdu podróż na trasie Chojnice –  Luzino – Chojnice przez Kościerzynę odbyło blisko 1600 pasażerów. Kaszubi mieli co świętować podczas jubileuszowego zjazdu. W obecności gości specjalnych, w tym Prezydenta RP Andrzeja Dudy, skupiono się na dwóch ważnych wydarzeniach: 100-leciu odzyskania niepodległości oraz 20-leciu wprowadzenia reformy rządowej.

fot. POLREGIO

W uroczystościach wzięli również udział prof. Jerzy Buzek – były Premier Rzeczypospolitej Polskiej, Jarosław Sellin – Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Mieczysław Struk – Marszałek Województwa Pomorskiego oraz ks. bp Zbigniew Zieliński – Biskup Pomocniczy Gdański.

 Te dwie daty: 1918 r. oraz 1998 r. są dla mieszkańców Kaszub wyjątkowe. Jako największy przewoźnik pasażerski w Polsce jesteśmy mocno związani ze społecznością lokalną oraz jej historią. Cieszę się, że mogliśmy się włączyć w obchody uroczystości oddając do dyspozycji wszystkich gości specjalnie przygotowany skład o nazwie „Transcassubia”.– mówi Krzysztof Zgorzelski, Prezes Przewozów Regionalnych.

Zjazd w swoim zamyśle ma m.in. promować kulturę regionu. Impreza jest ogranizowana już od 20 lat i w każdym roku odbywa się w innym miejscu zlokalizowanym na terenie województwa pomorskiego.