NaKolei.pl WiadomościPrzewozy pasażerskie Bilety kolejowe od teraz dostępne w aplikacji mObywatel!

Bilety kolejowe od teraz dostępne w aplikacji mObywatel!

Adrian Izydorek
fot. NaKolei.pl

Aplikacja mObywatel wprowadziła nową aktualizację. Od teraz bilety zakupione przez Bilkom, bądź „Wielkopolskie Bilety” będziemy mogli zapisać bezpośrednio na aplikacji. Pasażerowie będą mogli kilkoma kliknięciami pokazać bilet, by następnie ukazać e-dowód osobisty.

Wszystkie bilety nabyte za pośrednictwem platformy PKP Informatyka – www.bilkom.pl lub bilet.wielkopolskiebilety.pl będą dostępne do wczytania w aplikacji mObywatel. Natomiast te nabyte w kasach biletomatach nie będą dostępne w aplikacji – nie są wtedy powiązane z osobą kupującą.

Wprowadzona aktualizacja aplikacji mObywatel obowiązuje zarówno na system Android, jak i iOS. Same powiązanie Bilkomu z mObywatel nie sprawia większego problemu – instrukcja została zaprezentowana na stronie Bilkomu.

Przypomnijmy, że od 2019 roku PKP Intercity zaczęło honorować aplikację mObywatel w swoich pociągach. Wtedy to podróżni swoją tożsamość mogli potwierdzić za pomocą smartfona. Teraz pasażerowie podczas kontroli, dosłownie kilkoma kliknięciami będą mogli pokazać swój bilet, by następnie potwierdzić swoją tożsamość.

Aplikacja mObywatel to nie tylko dowód osobisty, ale również „mLegitymacje”, które uprawniają do korzystania np. z ulg przysługujących z racji wieku.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności