NaKolei.pl Wiadomości Białystok: Grafficiarz złapany na gorącym uczynku. Zdążył pobazgrać wiadukt kolejowy

Białystok: Grafficiarz złapany na gorącym uczynku. Zdążył pobazgrać wiadukt kolejowy

Redakcja
Fot. Straż Ochrony Kolei

Na szlaku kolejowym Białystok Stadion – Białystok grafficiarze zdewastowali obiekt infrastruktury kolejowej. Zdążyli namalować graffiti na powierzchni ponad 16 m2, natomiast udało się zatrzymać jednego ze sprawców.

Wczoraj, późnym wieczorem funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei zauważyli światło latarki w rejonie czynnych torów, przy szlaku Białystok Stadion – Białystok. Funkcjonariusze starając się nie dać zauważyć zaczęli zbliżać się do źródła światła. Okazało się, że dwie osoby malują graffiti na ścianie wiaduktu kolejowego.

Na widok funkcjonariuszy SOK dwaj sprawcy dewastacji  rzucili się do ucieczki. Po krótkim pościgu jeden z uciekinierów został ujęty. W torbie posiadał 6 puszek z farbą w sprayu. Ujęty 19-latek oraz jego kolega, który zbiegł z miejsca zdarzenia zamalowali około 16 m² powierzchni na elewacji wiaduktu kolejowego.

Ujęty mężczyzna został przekazany funkcjonariuszom z 4 komisariatu Policji w Białymstoku, którzy prowadzą dalsze czynności w sprawie. Sprawcom dewastacji może grozić 5 lat więzienia, zazwyczaj kończy się to kosztownymi karami, które mają pokryć straty.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności