Wiadomości

Bezpłatna wycieczka po bazie taborowej Kolei Śląskich. Liczba miejsc ograniczona – zapisy na trzecią turę jeszcze dziś!

Bezpłatna wycieczka po bazie taborowej Kolei Śląskich. Liczba miejsc ograniczona – zapisy na trzecią turę jeszcze dziś! Fot. Koleje Śląskie

Gdzie nocują pociągi? Skąd biorą prąd i jak wyglądają od spodu? Dzięki czemu hamują i trzymają się na torach? Na te i wiele innych pytań młodych miłośników kolei odpowiedzą pracownicy Kolei Śląskich już jutro podczas wycieczki po bazie taborowej. Rejestracja rusza o 18.

 

 

 

 

 

To już trzecia tura wycieczki

Co tu dużo ukrywać – Wasze zainteresowanie zwiedzaniem naszej bazy jest dla nas bardzo pozytywnym zaskoczeniem! W związku z ogromną popularnością naszej propozycji postaraliśmy się o uruchomienie jeszcze jednej – tym razem już trzeciej –  tury dla zwiedzających – poinformowały Koleje Śląskie.

Spotkanie będzie wyjątkową okazją do tego, by poznać „kolej od kuchni” i przekonać się, jak wiele czynności trzeba wykonać, by pociąg bezpiecznie wyruszył w trasę. Wśród atrakcji, które czekają na uczestników wycieczki znajdzie się m.in. możliwość zajrzenia do kabiny maszynisty, porozmawiania z pracownikami kolejowymi i zwiedzenia hali. Nie zabraknie też wyjątkowych „smaczków”, jak np. szansy na zajrzenie do pojazdu… od spodu.

Na pierwszą turę wycieczki, która  rozpoczyna się o godzinie 10 oraz drugą o 12 wszystkie miejsca zostały zarezerwowane.

Zaplanowaliśmy jednak też trzecią wycieczkę – wyjazd na nią z dworca na halę nastąpi o godzinie 14 z katowickiego dworca – poinformował przewoźnik.

Aby skorzystać z wycieczki wystarczy zarejestrować się poprzez formularz internetowy. 

Wycieczka jest bezpłatna, a system rejestracyjny ruszy dzisiaj o godzinie 18:00. Niestety, ze względów bezpieczeństwa liczba wolnych miejsc na zwiedzanie jest ograniczona, dlatego warto nie zwlekać z rezerwowaniem miejsca. Pomocą w rezerwacji miejsca przez formularz służą również pracownicy Centrum Obsługi Pasażera na dworcu w Katowicach.

Ze względów bezpieczeństwa rekomendujemy też, by w wycieczce brały udział dzieci powyżej 5 roku życia (hala nie jest przystosowana do przejścia dla osób niepełnosprawnych). Oczywiście najmłodsi uczestnicy wycieczki muszą przebywać pod opieką rodziców lub opiekunów. Pamiętajmy też o wygodnym obuwiu i ciepłym ubraniu.