Strona główna » Wiadomości » Przewozy towarowe » Będą podwyżki w PKP CARGO! Zarząd dogadał się ze stroną społeczną

Będą podwyżki w PKP CARGO! Zarząd dogadał się ze stroną społeczną

Adrian Izydorek
Fot. FB PKP CARGO / Łukasz Szpak

Zarząd PKP CARGO poinformował, że podjęto decyzję o wprowadzeniu podwyżek dla pracowników.

Zarząd PKP CARGO S.A.  poinformowął, że w toku mediacji przeprowadzonych w dniu 18 stycznia 2023 r., a kontynuowanych dzisiaj – w ramach procedury rozwiązywania sporu zbiorowego o wdrożenie systemowej podwyżki wynagrodzeń, toczącego się pomiędzy Spółką a Organizacjami Związkowymi będącymi stroną Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy dla Pracowników Zatrudnionych przez Zakłady PKP CARGO S.A. zostało podpisane porozumienie, które zakłada przyznanie pracownikom Spółki podwyżki wynagrodzenia z dniem 1 stycznia 2023 r.

Szacowany przez Spółkę koszt podwyżek wyniesie około 166 mln zł.

Podwyżki uzgodnione w niniejszym porozumieniu wyczerpują postulaty Strony Społecznej.

Strona Związkowa będąca autorem apelu skierowanego wspólnie przez Związki Zawodowe do pracowników w dniu 23 listopada 2022 r. w sprawie braku wyrażenia zgody na zmiany w harmonogramach pracy, niniejszym apel ten odwołuje – czytamy w komunikacie.

Chodziło o protest maszynistów, którzy nie podejmowali się służby w nadgodzinach.

Wobec powyższych ustaleń Strony uznają za zakończony spór zbiorowy wszczęty wystąpieniem z 1 marca 2022 r. Związkowcy domagali się podwyżki w wysokości  600 zł dla osób wynagradzanych wg ZUZP oraz proporcjonalnej podwyżki dla pracowników wynagradzanych wg wskaźnika.

Cieszę się, że Zarządowi i stronie społecznej udało się osiągnąć porozumienie płacowe i tym samym zakończyć spór zbiorowy w naszej spółce – mówi Dariusz Seliga, prezes PKP CARGO S.A. – Dzięki temu porozumieniu zapewniliśmy spokój społeczny w przedsiębiorstwie, co na pewno wpłynie pozytywnie na realizację naszych zadań przewozowych wynikających z umów z klientami – podkreśla Dariusz Seliga. – Zarządowi zależy na tym, aby poprawiać warunki pracy w PKP CARGO S.A., a jednym z elementów tych warunków są wynagrodzenia. Dlatego decyzją obecnego Zarządu było wdrożenie podwyżek płac w Spółce od 1 czerwca 2022 roku. Skala podwyżek uwzględnia możliwości finansowe Spółki i dlatego chciałbym też podziękować naszym partnerom ze związków zawodowych za osiągnięty kompromis – dodał Dariusz Seliga.

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności