NaKolei.pl WiadomościPrzewozy pasażerskie Austriacy chcą uruchomić nowe połączenie Wiedeń – Wrocław/Kraków. Od 2023 roku

Austriacy chcą uruchomić nowe połączenie Wiedeń – Wrocław/Kraków. Od 2023 roku

Redakcja
Fot. OBB

Do austriackiego odpowiednika UTK wpłynął wniosek Austriackich Kolei Federalnych o uruchomienie nowego połączenia z Wiednia do Wrocławia i Krakowa.

Austriackie Koleje Federalne (ÖBB) złożyły wniosek do Schienen Control (czyli austriackiego odpowiednika Urzędu Transportu Kolejowego) o uruchomienie nowego połączenia. Austriacy chcą od 10 grudnia 2023 roku uruchomić nowe, codziennie połączenie na trasie Wiedeń – Wrocław/Kraków. Według planów austriackiego przewoźnika takie połączenie wystartowałoby wraz z wejściem w życie nowego rocznego rozkładu jazdy 2023/24.

Według złożonego, które zawarte zostały we wniosku, relacja pociągu (EC) miałaby wyglądać w następujący sposób:

  • Wiedeń (16:10) – Brzecław (17:04) – Kraków/Wrocław;
  • Kraków/Wrocław – Brzecław (10:55) – Wiedeń (11:49).

Pociąg w Czechach miałby zostać podzielony na dwie grupy wagonów. Jedna pojedzie dalej do Krakowa, druga natomiast do Wrocławia. Co ciekawe, we wniosku nie pojawiły się przybliżone godziny przyjazdów do Krakowa oraz Wrocławia. Przewoźnik planuje uruchamiać pięć wagonów na połączeniu, w których miałoby znaleźć się miejsca dla około 360 osób.

Jeżeli chodzi o Wrocław, nowe połączenie byłoby uzupełnieniem obecnie kursującego nocnego pociągu NightJet relacji Wrocław – Wiedeń.

Prawdopodobnie podobny wniosek został już złożony do Urzędu Transportu Kolejowego, natomiast póki co w Dzienniku Urzędowym brak informacji na ten temat.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności