Strona główna » Wiadomości » Anglicy zainteresowani rozwojem Przeworskiej Kolei Wąskotorowej

Anglicy zainteresowani rozwojem Przeworskiej Kolei Wąskotorowej

MM
fot. Powiat Przeworski

Do Przeworska przyjechali przedstawiciele Nowego Europejskiego Funduszu Dziedzictwa Kolei („NERHT”). Organizacja jest zainteresowana nawiązaniem współpracy w zakresie dalszego rozwoju „Pogórzanina”.

Przez dwa dni w Powiecie Przeworskim gościła delegacja z Anglii składająca się m.in. z przewodniczącego oraz konsultantów – ekspertów współpracujących z Nowym Europejskim Funduszem Dziedzictwa Kolei („NERHT”).  Delegacja przyjechała do Przeworska w celu zwiedzenia Przeworskiej Kolei Wąskotorowej. Dodatkowo została omówiona kwestia nawiązania współpracy w zakresie dalszego rozwoju Przeworskiej Kolei Dojazdowej .

Podczas wizyty goście mieli okazję zwiedzić wystawę przybliżającą historię PKD w odnowionym budynku stacyjnym „Przeworsk Wąski”, czy odbyć podróż „Pogórzaninem”.

Nowy Europejski Fundusz Dziedzictwa Kolei jest organizacją wolontariuszy założoną w 1999 r. Organizacja promuje współpracę z kolejami turystycznymi i muzeami kolejowymi w krajach postkomunistycznych. NERHT zajmuje się organizacją wyjazdów studyjnych i staży zawodowych w Wielkiej Brytanii i Europie Zachodniej, wysyła ekspertów, którzy doradzają w zakresie projektów kolei turystycznych, a także organizuje konferencje, seminaria. NERHT jest członkiem Fedecrail (Europejska Federacja Kolei Muzealnych i Turystycznych) oraz Heritage Railway Association, które reprezentuje zachowane koleje w całej Wielkiej Brytanii.

fot. Powiat Przeworski

fot. Powiat Przeworski

fot. Powiat Przeworski

fot. Powiat Przeworski

Podobne artykuły

0
Would love your thoughts, please comment.x