Działania Infrastruktura Kolej jest dla ludzi

Akcja ,,Szlaban na ryzyko!” skutecznie uczy – nie tylko najmłodszych

Akcja ,,Szlaban na ryzyko!” skutecznie uczy – nie tylko najmłodszych fot. PKP PLK S.A.

PKP PLK podaje, że tylko w 2017 roku uświadomionych o niebezpieczeństwach na torach i przejazdach kolejowych zostało prawie 3000 dzieci.

Od stycznia do marca 2017 roku koordynatorzy kampanii wraz z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei odwiedzili 133 szkoły i placówki wychowawcze. Uczniowie gimnazjum będący laureatami konkursu komiksowego o bezpieczeństwie na przejazdach zostali nagrodzeni.

Akcja promująca bezpieczne reagowanie w zdarzeniach komunikacyjnych, zwłaszcza kolejowych, rozpowszechniana jest nie tylko bezpośrednio przez funkcjonariuszy i odpowiednie służby, lecz także poprzez wiele źródeł masowego przekazu. Film pokazujący zdarzenie w Czerwionce i przestrzegający przed wjeżdżaniem na przejazd przy zamkniętych rogatkach obejrzało prawie pół miliona osób.

Dziś, 6 kwietnia w Poznaniu odbędą się targi Motor Show 2017, na których odbędą się lekcje jazdy z instruktorami. Takie nauki odbędą się również 20 kwietnia w Warszawie w trakcie „Dnia Bezpiecznej Jazdy”. Eksperci do spraw bezpieczeństwa na kolei planują kolejne spotkania w miastach wojewódzkich.

Więcej szczegółów o działaniach PLK znajdą Państwo na stronie zarządcy infrastruktury. Informacje na temat kampanii Bezpieczny Przejazd – „Szlaban na ryzyko!”są dostępne na stronie www.bezpieczny-przejazd.pl