Według wstępnych szacunków, PKP CARGO zarobiło na czysto w pierwszym kwartale 2018 roku 35,6 mln zł.
Zysk netto jest więc wyższy niż oczekiwali eksperci, którzy spodziewali się dodatniego wyniku na poziomie poniżej 30 mln zł. PKP CARGO poinformowało też w komunikacie giełdowym, że przychody wyniosły w okresie styczeń – marzec prawie 1 mld 216 mln zł. To mniej więcej tyle, ile oczekiwał rynek giełdowy. Z kolei Wynik EBIT wyniósł zaś 63,3 mln zł, a EBITDA ukształtowała się na poziomie 200,3 mln zł.
PKP CARGO zastrzegło, że podane wielkości mają charakter szacunkowy i mogą ulec zmianie, a skonsolidowany raportu przewoźnika za pierwszy kwartał ma być opublikowany 25 maja.
Przypomnijmy, że PKP CARGO planuje, że w całym 2018 roku osiągnie EBITDA na poziomie 778,7 mln zł, czyli o 10,9 proc. więcej niż w 2017 roku.
Raport przewoźnika znalazł odzwierciedlenie w jego kursie giełdowym. Akcje PKP CARGO zdrożały o prawie 3,6% w stosunku do notowań z wtorku – za 1 akcję trzeba zapłacić 41,95 zł.

