Strona główna » Bez kategorii » Warszawska SOK zadba o bezpieczeństwo kibiców

Warszawska SOK zadba o bezpieczeństwo kibiców

Redakcja
Fot. SKM Warszawa (ilustracyjne)

Przypominamy, że dzisiaj, na Stadionie Narodowym w Warszawie, odbywa się kluczowy mecz eliminacyjny do Mistrzostw Europy w piłce nożnej, gdzie reprezentacja Polski zmierzy się z Czechami. Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei (SOK) zapewnią bezpieczną podróż i pobyt zarówno polskich, jak i czeskich kibiców, skupiając się na ochronie warszawskich dworców i obszarów kolejowych.

Komenda Regionalna SOK w Warszawie przygotowała plan prewencyjno-porządkowy, obejmujący obszar stacji, przystanków, dworców i innych ważnych punktów węzła kolejowego stolicy. Celem tych działań jest zapewnienie bezpieczeństwa i utrzymanie porządku publicznego w czasie przemieszczania się uczestników wydarzenia.

Szczególna uwaga skupiona jest na obszarze wokół Stadionu Narodowego, który znajduje się w pobliżu ważnej linii kolejowej – linii średnicowej. Zwiększono liczbę patroli SOK na odcinku między Warszawą Wschodnią a Warszawą Centralną. Funkcjonariusze skupią się również na nadzorowaniu pociągów podmiejskich i dalekobieżnych, w tym pociągu specjalnego „Puma Express”, który przewozi kibiców czeskich.

Ponad 40 funkcjonariuszy SOK z warszawskiej komendy, wyposażonych w nowoczesny sprzęt i środki łączności, oraz kilkanaście pojazdów służbowych, weźmie udział w zabezpieczeniu obszaru kolejowego. Wsparcie zapewni Mobilne Centrum Monitoringu, wykorzystujące kamery stacjonarne i przenośne, co pozwoli na lepszą obserwację i reakcję na ewentualne incydenty.

Zabezpieczenie jest wspierane przez zaawansowany system monitoringu, w tym System Ewidencji Pracy Eksploatacyjnej (SEPE) i Centrum Zarządzania Kryzysowego (CZK), a także przez monitoring CCTV studio Warszawa Wschodnia. Służby SOK będą współpracować z dyżurnym stołecznej Policji, a koordynacja działań będzie odbywać się w ścisłej współpracy z Komendą Stołeczną Policji oraz Kolejowym Komisariatem Policji.

Funkcjonariusze SOK zadbają o bezpieczeństwo kibiców zarówno w trakcie ich podróży do stadionu, jak i powrotu z wydarzenia sportowego. Szczególną uwagę zwraca się na przystanek osobowy Warszawa Stadion, aby ułatwić uczestnikom meczu bezproblemowy powrót do domów. Mundurowi są gotowi reagować na wszelkie przypadki łamania prawa, zapewniając bezpieczeństwo i spokój podczas tego ważnego sportowego wydarzenia.

Korzystając ze sposobności , przypominamy, że z okazji meczu Polska – Czechy, który odbędzie się na Stadionie PGE Narodowym w dniu 17 listopada 2023 r., wszyscy posiadacze biletów na mecz, biletów-zaproszeń, akredytacji PZPN oraz voucherów (zarówno w formie elektronicznej na telefonie, jak i w wersji drukowanej) uzyskają prawo do bezpłatnych podróży pociągami KM oraz komunikacją miejską w Warszawie.

Podobne artykuły

0
Would love your thoughts, please comment.x