NaKolei.pl WiadomościInfrastruktura 10 grudnia udostępnienie nowych przystanków: Kraków Zabłocie i Kraków Podgórze

10 grudnia udostępnienie nowych przystanków: Kraków Zabłocie i Kraków Podgórze

Redakcja

PKP PLK S.A. informuje, że już 10 grudnia pasażerowie będą mogli korzystać z nowych przystanków kolejowych w Małopolsce. Kraków Zabłocie i Kraków Podgórze powstały w ramach projektu budowy łącznicy za 348 mln zł.

10 grudnia przystanki Kraków Zabłocie i Kraków Podgórze zostaną udostępnione pasażerom. PKP PLK S.A. zrealizowała prace w ramach projektu budowy łącznicy Kraków Zabłocie – Kraków Krzemionki / Podgórze za 348 mln zł.

 Kraków Zabłocie – przystanek jest dostosowany do potrzeb wszystkich pasażerów, w tym osób z niepełnosprawnością. Obiekt jest oświetlony, zadaszony, wyposażony w ławki, wiaty, ścieżki dla osób niewidomych i niedowidzących, a także windy dla m.in. osób poruszających się na wózkach. Pasażerom w podróżowaniu z poziomu peronów pomoże również informacja wizualna i dźwiękowa. Na perony z hali pod torami można dostać się schodkami oraz windą i schodami ruchomymi. Peron obok ul. Kącik – tu zatrzymywać się będą pociągi z Krakowa Głównego w kierunku Bonarki. Na peronie od ul. Przemysłowej zatrzymają się pociągi jadące w stronę stacji Kraków Główny.

Dawny peron został przesunięty o 50 metrów w stronę Wisły, przebudowany został układ dróg. Dla lepszej integracji różnych środków transportu obok stacji powstał parking oraz zatoczki autobusowe.


Przystanek Kraków Podgórze
jest obiektem wyspowym, przy którym pociągi zatrzymują się po obu jego stronach. Jest to przystanek przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także dobrze skomunikowany z innymi środkami transportu. Przystanek Kraków Podgórze również został przesunięty w nieco inną lokalizację. Znajduje się teraz przy skrzyżowaniu ulic Powstańców Wielkopolskich i Wielickiej.

Projekt „Budowa łącznicy kolejowej Kraków Zabłocie – Kraków Krzemionki” współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Całkowita wartość projektu: 348 mln zł; dofinansowanie z UE: 187 mln zł.

Więcej informacji pod linkiem: http://www.zablocie-krzemionki.pl i na stronie PKP PLK S.A.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności